To on jako pierwszy wyemitował reklamy pro-life w MTV!

Po 25 latach sukcesów w branży reklamowej życie producenta telewizyjnego Toma Petersona zmieniło się radykalnie po tym, jak doświadczył duchowej przemiany przed Najświętszym Sakramentem podczas rekolekcji dla mężczyzn.

Wkrótce potem odnalazł swoje dwa powołania: w organizacji pro life tworzy reklamy ukazujące świętość życia (pomogły one 22 tys. kobiet zrezygnować z aborcji) oraz w organizacji „Katolicy, powróćcie do domu”. Wyprodukowane przez niego reklamy ewangelizacyjne w ciągu trzech lat obejrzało ponad 125 milionów ludzi a ponad 350 tys. z nich zdecydowało się na powrót do Kościoła. Był też pierwszym, który wyemitował reklamy pro-life w MTV.

Podczas XV pielgrzymki przedsiębiorców i pracodawców do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach mówił m.in. o tym, że świat potrzebuje bohaterów nowej ewangelizacji. Biznesmenom podpowiedział, jakie – poza uczestnictwem w pielgrzymce – mogą podjąć następne kroki.

 

Reklama

Św. Teresa uczy nas, że w każdym momencie należy robić to, czego wymaga miłość. Zawsze kiedy stajemy na rozdrożu, powinniśmy robić to, co jest zgodne z miłością, a na pewno nie zrobimy wtedy nic złego. Miłość jest centralnym pojęciem biznesu. Miłość nigdy nas nie zawiedzie, ponieważ Bóg jest miłością.

  1. Kiedy ktoś was zapyta „Co słychać?” zamiast odpowiedzieć „w porządku” możesz powiedzieć: „Bóg mi błogosławi. A co u ciebie?”. To mogą być jedyne słowa, które Jezus przekazuje tym osobom. Może będziemy się z tym czuć niewygodnie, jakbyśmy zamienili buty prawy z lewym albo czuć się dziwnie, ale im więcej razy tak odpowiecie, bardziej stanie się to waszą drugą naturą. Nie bójcie się!
  2. Kiedy ktoś mówi o problemach, a przecież wszyscy je mamy, powiedzcie: czy mogę się teraz z tobą pomodlić? Czasami mówimy, że pomodlę się za ciebie a potem zapominamy. Jeśli będziecie dziadkami, takimi jak ja – to zapomina się wiele rzeczy, chyba że to zapiszemy albo włączymy sobie przypomnienie w telefonie. Kiedy natomiast pomodlimy się z tą osobą od razu w tym momencie, wówczas stanie się kilka rzeczy: po pierwsze ta osoba poczuje się kochana na tyle, że chcesz się za nią pomodlić w tej chwili. Po drugie – nie zapomnimy i przynajmniej ten raz pomodlimy się za tę osobę. Po trzecie, w sobie wiadomy sposób Bóg nam przypomni, żeby się za nią pomodlić następnego dnia, kiedy będziecie odmawiać różaniec, albo na Mszy.

 

Modlę się i mam nadzieję, że Bóg da wam odwagę, byście się czuli bardziej komfortowo i nie bali się, kiedy przyjdzie ten moment, kiedy trzeba okazać jego miłość i żeby mieć odwagę, aby codziennie się modlić za kogoś, żeby wrócił do Jezusa. Miejcie odwagę mówić Bogu TAK

Reklama

 

Kiedy ktoś powie: nie chodzę do kościoła, byłem katolikiem – nie musicie go przekonywać, cytować Biblii. Możecie po prostu powiedzieć: brakuje nam ciebie, jesteśmy częścią jednej rodziny. Chcielibyśmy, żebyś wrócił. Tu jest strona internetowa, którą możesz sobie sprawdzić https://katolicypowrocciedodomu.com/ i pomódlcie się potem, żeby Bóg ich przyprowadził, dotknął ich serca i żeby wrócili do Domu.

Jeżeli mielibyście coś zapamiętać to proszę, żebyście zapamiętali coś takiego: Nikogo nie obchodzi ile wiesz, dopóki nie dowie się,  ile on ciebie obchodzi, jak bardzo tobie zależy na nim. W ten sposób zmieniamy świat. Nie przez znajomość historii, faktów czy liczb, zdolność skutecznego przekonywania argumentami tylko przez szacunek, który okazujemy innym tak, jak Jezus nam pokazał. Jeżeli jutro ktoś cię zapyta: co słychać? Jak odpowiesz na to?

Reklama

 

awo/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę