Nasze projekty

Zespół niemaGOtu zaśpiewa dla chorych na SLA

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium rokrocznie organizuje dla swoich podopiecznych koncert charytatywny. W tym roku dla chorych na SLA zagrają twórcy Hymnu ŚDM - zespół "niemaGOtu". Koncert odbędzie się 21 stycznia w Krakowie.

Reklama

Istotą SLA czyli stwardnienia bocznego zanikowego jest porażenie neuronów ruchowych, prowadzące do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała, a w konsekwencji – do śmierci. W Polsce na SLA choruje zaledwie 1000 osób. Dignitas Dolentium to jedyna organizacja pomagająca osobom chorym na SLA.

Do wyzdrowienia z tej choroby trzeba by cudu, do godnego przyjmowania jej ciosów – naszej miłości. Jest szansa, by prosić o pierwsze i okazać drugie – mówi, zapraszając na koncert Jakub Blycharz, autor Hymnu ŚDM. Wstęp na koncert jest darmowy, a stowarzyszenie będzie można wesprzeć przez zakup płyty niemaGOtu. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na działalność statutową Dignitas Dolentium.

Na facebookowym wydarzeniu zespół zachęca do przyjścia na koncert słowami z ewangelii – „wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).

Reklama

Koncert odbędzie się 21 stycznia, w sali teatralnej pod kościołem św. Jadwigi Królowej w Krakowie (ul. Łokietka 60). Wstęp wolny.

Więcej o Stowarzyszeniu Dignitas Dolentium można przeczytać tutaj.

Reklama

os/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę