Nasze projekty

Konferencja LABOR OMNIA VINCIT

14 czerwca na krakowskim AGH pod patronatem i z osobistym udziałem: Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Rektora AGH profesora Tadeusza Słomki odbędzie się konferencja poświęcona wartości pracy.

Reklama

Konferencja LABOR OMNIA VINCIT jest poświęcona problematyce pracy i skupia się głównie na jej poza finansowych wymiarach: duchowym, psychologicznym, społecznym. W zamierzeniu organizatorów Konferencja ma być konstruktywnym głosem chrześcijańskich środowisk nauki i biznesu, w reakcji na negatywne zjawiska takie jak:  bezrobocie, przedmiotowe traktowanie pracowników,  deprecjacja wartości pracy,  „wyścigi szczurów”, demoralizacja pracowników i pracodawców,  bezradność  młodzieży na rynku pracy, kryzysowa sytuacja specjalistów po 50-tce  itp. Osią tematyczną a zarazem celem przyświecającym Konferencji jest przywrócenie godności pracy, koncentracja uwagi na wartościach i  pokazanie wzorcowych postaw, w obliczu wyzwań współczesnego rynku pracy.

 

Mottem konferencji są słowa Papieża Franciszka:

Reklama

 

„W dzisiejszych społeczeństwach bardziej pilnuje się bilansów przedsiębiorstw i zysku niż

godności pracy”.  

Reklama

 

W programie konferencji znajdą się takie bloki jak: WARTOŚCI PRACY (wykładowcy Z KUL, UJ, UPJPII),  WYZWANIA RYNKU PRACY (wykładowcy z AGH) oraz blok PASJA-PRACA-PIENIĄDZE (dedykowany dla ludzi młodych),  w którym gościem specjalnym będzie Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz („Czat na żywo z ministrem”).

 

Reklama

W Konferencji wystąpią również – w charakterze prelegentów, moderatorów i dyskutantów – powszechnie znani przedsiębiorcy, pracodawcy a także  przedstawiciele zarządów dużych korporacji.

 

Program przygotowany jest z myślą o szerokim spektrum słuchaczy, przede wszystkim z grup takich jak:  przedsiębiorcy i pracodawcy, menedżerowie HR, pracownicy administracji i samorządów, nauczyciele akademiccy, studenci, pedagodzy, doradcy zawodowi, pracownicy Urzędów Pracy i Ośrodków Pomocy Społecznej oraz wszyscy inni zainteresowani tematyką pracy.

 


 

Konferencja nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga zarejestrowania się poprzez Internet lub w miarę wolnych miejsc w recepcji, w dniu Konferencji. Więcej informacji na stronie: www.laboromniavincit.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę