fot. materiały prasowe wydawnictwa Esprit

S. Leonia Nastał. Mistyczka, która rozmawiała z Jezusem

Od wczesnego dzieciństwa mówiła swoim bliskim, że chce zostać świętą. Swoje powołanie odkryła w wieku trzech lat, a kilkanaście lat później wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Starej Wsi. Siostra Leonia Nastał przez lata zapisywała słowa usłyszane od Jezusa. To właśnie ją wybrał na czcicielkę swojego duchowego niemowlęctwa.

Reklama

Siostra Leonia Nastał od najmłodszych lat powtarzała swoim bliskim, że chce zostać świętą. Swoje powołanie odkryła w wieku trzech lat, a kilkanaście lat później wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Starej Wsi. Siostra, która może być nazywana polską Teresą od Dzieciątka Jezus, przez wiele lat zapisywała słowa usłyszane od Chrystusa. To On wybrał Leonię, by powiedziała światu o drodze duchowego niemowlęctwa.

Pragnę, abyś w szczególniejszy sposób ukochała moje niemowlęctwo – mówi Jezus do s. Leonii. Każdy okres mojego życia ma wartość nieskończoną, Boską. Ten sam Jezus jest wiekuiście w chwale u Ojca, ten sam jako Niemowlę kwili w żłobie betlejemskim, ten sam naucza, ten sam umiera, zmartwychwstaje i żyje chwalebnym i sakramentalnym życiem. Ilekroć spoglądasz w moje oczy, gdy jako Niemowlę patrzę na ciebie, wiedz, że spoglądam na ciebie tymi samymi, co z krzyża oczyma. W Niemowlęciu uwielbiaj Ukrzyżowanego, w Ukrzyżowanym kochaj Niemowlę Boże. Ja zawsze z miłością przyjmę twoje uwielbienia” – brzmi jedna z notatek siostry Leonii.

„Uśmiech przyciągający jak magnes”

Agnieszka Bugała w reporterskiej biografii „Sekret świętości. Biografia Służebnicy bożej s. Leonii Nastał” zabiera czytelnika do miejsc, które były świadkami rodzenia się świętości. Przybliżając historię niezwykłej zakonnicy, przypomina nam, że Jezus chce, aby każdy z nas był święty, a przez sekrety przekazane tej pokornej siostrze daje jasne wskazówki, jak to zrobić.

Reklama
Reklama

Leonia o sobie mówiła niewiele, na co dzień była skupiona, pracowita i cicha. Uśmiech, który nie znikał z jej twarzy, przyciągał jak magnes. Ale przyciągał nie do siebie, ale do Boga. Wszystkie niemal rozmowy z nią dotyczyły Jego. Jak być lepszą zakonnicą, jak lepiej się modlić, jak lepiej pracować, jak lepiej kochać. Obcując z s. Leonią, było się niejako zmuszonym myśleć o Bogu -pisze w książce.

Zebrane przez autorkę świadectwa par, które za wstawiennictwem Służebnicy Bożej szczęśliwie doczekały się potomstwa, potwierdzają tylko, że Leonia Nastał już pomaga z nieba!

„Postać nacechowana wielką otwartością na Boga i drugiego człowieka”

Wstęp i rekomendację książce napisał bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy wrocławski. Pragnę serdecznie podziękować i pogratulować pani Agnieszce Bugale – znanej i cenionej wrocławskiej dziennikarce – za podjęcie tak wspaniałego dzieła, jakim jest ukazanie sekretu świętości Leonii Nastał, dziś służebnicy Bożej – pisze.

Reklama
Reklama

Kiedy zgłębiamy życie naszej kandydatki na ołtarze, odsłania się przed nami obraz wspaniałej postaci nacechowanej wielką otwartością na Boga i drugiego człowieka. Leonia Nastał pokazuje swym życiem, co znaczy Boży upór, jak podejmować trudne zadania, jak dostrzegać Jezusa w drugim człowieku i jak w życiu codziennym stawać się siewcą Bożej miłości – kończy bp Kiciński CMF.


KUP KSIĄŻKĘ „SEKRET ŚWIĘTOŚCI”>>>

materiały prasowe wydawnictwa Esprit

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę