Nasze projekty

Książki o Duchu Świętym, które warto przeczytać

Czy wiesz kim jest Duch Święty, jaką ma rolę i dlaczego został posłany przez Chrystusa? Jak działa Trzecia Osoba Trójcy Świętej? Co oznacza "być napełnionym Duchem Świętym"? Wspólnie z Dobroci.pl przygotowaliśmy zestawienie wyjątkowych książek z Duchem Świętym w roli głównej!

Reklama

Biografia Ducha Świętego
Maria Miduch

 

Reklama

Duch Święty wciąż pozostaje najbardziej nieznaną Osobą Trójcy Świętej. Czy można więc stworzyć Jego biografię? Biografię kogoś, kto nie ma ani początku, ani końca? Jak to w ogóle zmieścić w książce – nawet sama autorka mocno się nad tym zastanawia.
Dystans, który dzieli głowę i serce wynosi dokładnie 30 centymetrów. Jest to odległość między faktami, które układa rozum i doświadczaniem je poprzez uczucia. Z reguły to doświadczenie jest kluczem do zrozumienia danej sytuacji, czy wydarzenia. Potrzebujemy potwierdzenia, namacalnych dowodów. Jak doświadczyć Ducha Świętego? Autorka w kolejnych rozdziałach stawia Go, jako tego który kolejno Stwarza, Budzi, Wylewa się, Broni i Woła. Jest On w każdym z nas.
Celem powstania książki było bliższe poznanie Ducha Świętego. Abyśmy doświadczyli tego kim jest i jak bardzo może zmienić nasze życie. Maria Miduch chce, abyśmy spojrzeli na Niego z perspektywy własnej biografii. Byśmy potrafili Go w niej znaleźć i zaprosić, mamy być nierozłączni. By ktoś, patrząc na nasze życie, mógł zawołać: To jest biografia Ducha Świętego!

>>> zobacz więcej na Dobroci.pl

 

Reklama

Przybądź Duchu Święty!
Ks. Dolindo Ruotolo

Czy wiesz na czym polega życie chrześcijańskie? Czy masz świadomość tych wszystkich darów, które otrzymałeś? Czy potrafisz odnaleźć swojego Największego Przyjaciela w Duchu Świętym? Bycie chrześcijaninem nie polega na gromadzeniu niezliczonej ilości dewocjonaliów, świętych obrazów, odklepywaniu modlitw, czy nieuważnym wysłuchaniu Mszy Świętej z poczuciem satysfakcji, że w ogóle na nią przyszliśmy. Naszą misją jest wytrwałość w wierze mimo wszystko. To, co pozornie może być przegrane, okazuje się być błogosławieństwem. Łaska Ducha Świętego przejawia się na wiele sposobów. Jednym z nich są sakramenty, które nas uświęcają i dzięki którym uczestniczymy bezpośrednio w życiu Chrystusa. Każdy ochrzczony katolik otrzymuje siedem darów od Ducha Świętego, które są niczym bronią do duchowej walki z grzechami.
W książce “Przybądź Duchu Święty!” Ks. Dolindo Ruotolo poprzez analogię i porównania tłumaczy, w jaki sposób działa Duch Święty, jak odróżniać dary od charyzmatów, oraz jak je pielęgnować, by wydawały obfite owoce. Ten niebanalny instruktaż pomoże nam stać się prawdziwym, walczącym o wiarę chrześcijaninem i żołnierzem Jezusa.
Autor przedstawia życie wierzącego chrześcijanina, jako nieustanną walkę ciała przeciwko duchowi i ducha przeciwko ciału. Gdy dusza napotyka na pokusy, zostaje umocniona i otrzymuje łaskę od Ducha Świętego, by je pokonać i pozostać wierną stanowi i misji, do której Bóg ją powołuje. Na łaskę otwieramy się przez praktykę wewnętrznego skupienia i nawyk częstego myślenia o Bogu. Wtedy Duch Święty może przemawiać do naszego serca, dając duszy światło, siłę i pocieszenie.
“Przybądź Duchu Święty!” – książka dla tych, którzy chcą płynąć z żaglem napędzanym przez Dary Ducha Świętego i w nich się spełniać.

Reklama

>>> zobacz więcej na Dobroci.pl

 

Duch Święty. Przewodnik dla katolików
o. Mitch Pacwa SJ

Odkrywając Ducha Świętego, odkrywamy istotę naszej wiary. Dzięki wyszukanym ciekawostkom i najbardziej esencjonalnym fragmentom z Pisma Świętego, charyzmatyczny Ojciec Mitch Pacwa pozwala o wiele głębiej zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia. Sposób w jaki je przedstawia może być pożywką dla pasjonatów dyskusji oraz własnych przemyśleń. Rozważanie koncepcji Ducha Świętego w dziele stworzenia, władzę i moc pochodzącą od Ducha Świętego, działanie Ducha w życiu proroków, Ducha Świętego jako źródło mądrości pomocy i prawdy, Ducha jako Osobę Trójcy Świętej, Ducha dającego moc i wreszcie – Ducha Świętego w życiu chrześcijan – wszystkie te aspekty są opisane przystępnym i zrozumiałym językiem. Wreszcie mamy okazję zrozumieć to, co do tej pory zarezerwowane było dla elity teologów. Niezwykła rola Ducha Świętego w całym dziele stworzenia.. Wartościowe wskazówki oraz miejsce na notatki idealnie wpisują się w ten przewodnik interaktywny.

>>> zobacz więcej na Dobroci.pl

 

 

 

Dominikanie o siedmiu darach Ducha Świętego

Tytułowe dary wymieniane w pieśniach liturgicznych to nie tylko poetycka fraza. Nie jest to również średniowieczny rebus oparty na niedokładnym tłumaczeniu Izajasza. “Duch Święty nie paraliżuje człowieka, nie neguje jego woli i odpowiedzialności, nie redukuje do rangi zewnętrznie sterowanej marionetki, ale zaprasza do odpowiedzi, która może być hojna, z inwencją, równocześnie wolna od pychy, przezroczysta na dynamikę Bożą.”- pisze we wstępie Wojciech Giertych OP. Dary Ducha Świętego to autentyczna, nadprzyrodzona rzeczywistość, bez której droga duchowa każdego chrześcijanina by nie istniała.
O darze mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej piszą: Wojciech Giertych OP, Łukasz Wiśniewski OP, Wojciech Gołaski OP, Paweł Krupa OP, Wojciech Surówka OP, Krzysztof Popławski OP, Maciej Biskup OP, Maciej Roszkowski OP.

>>> zobacz więcej na Dobroci.pl

 

 

 

Młode wino. O owocach Ducha Świętego
Wilfrid Stinissen OCD

 

Czy istnieje możliwość, żeby człowiek już na ziemi, mógł żyć jak w niebie? Czy realna jest wiara w to, że wola Boża może się spełnić w moim życiu “jako w niebie, tak i na ziemi” i jak takie życie może wyglądać? Każdy chrześcijanin powinien czerpać z tego, czym Duch Święty nas obdarza. W książce autor dokładnie opisuje czym są Owoce które otrzymujemy w darze od Ducha Świętego i jak je pielęgnować. Młodość, radość, cierpliwość, życzliwość, dobroć, wierność, pokora i łagodność – jak je utrzymać i jednocześnie umiejętnie czerpać z nich przez całe życie?

 

>>> zobacz więcej na Dobroci.pl

 

 

 

Gdybyś znała Dar Boży. Nauka przyjmowania
Jacques Philippe

 

W jaki sposób przyjąć łaskę Ducha Świętego i jak utrzymać stan ciągłego otwarcia na jego działanie? „O, gdybyś znała dar Boży”, mówi Jezus do Samarytanki w Ewangelii według św. Jana. Te słowa stają się punktem wyjścia dla Jacques’a Philippe’a, który namawia, byśmy odrzucili postawę narcystycznego skupienia na sobie i dążenia do doskonałości na rzecz pokornej ufności Bogu i Jego miłości do nas. „Bóg nie daje nam według naszych zasług, cnót, zalet, ale według nadziei, którą w Nim pokładamy, wedle ufności w Jego miłosierdzie”. Pozwólmy się więc prowadzić Duchowi Świętemu – w wierze, nadziei i miłości. Niech na tej drodze towarzyszą nam postaci, do których w swych rozważaniach odwołuje się także autor: św. Paweł z Tarsu, św. Teresa z Ávili, św. Jan od Krzyża, św. Teresa z Lisieux, św. Benedykta od Krzyża, św. Faustyna Kowalska, Etty Hillesum.
Książka jest przewodnikiem duchowym, który pomoże wzrastać w wierze i dążyć do głębokiej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

 

>>> zobacz więcej na Dobroci.pl

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę