Nasze projekty
Fot. Stanisław Bizański/Wikipedia

Czy znasz swoją godność? Zainspiruj się słowami Henryka Sienkiewicza!

Czy znasz swoją godność? Na czym opierasz swoją wielkość? Jesteś panem, sam sobie bogiem? Jakimi kategoriami siebie oceniasz, pozycjonujesz? Zainspiruj się słowami Henryka Sienkiewicza! Dziś obchodzimy 177. rocznicę jego urodzin.

Reklama

Należy zachować zimną krew, zdrowy rozsądek i szablę u boku.
Henryk Sienkiewicz, „Potop”

KONKRET: Kiedy syn marnotrawny wraca do domu, ojciec każe przynieść i ubrać go w (naj)pierwszą szatę. To obraz zwrócenia utraconej godności synowskiej. W Księdze Rodzaju Bóg jako krawiec odziewa Adama skórą zwierzęcą, by ten pamiętał, kim stał się przez grzech. A czy ty znasz już swoją godność? Jesteś zwierzęciem? Synem? Śmierć Chrystusa i zmartwychwstanie to przywrócenie nam najpierwszej godności. A ty za kogo dziś się uważasz? Na czym opierasz swoją wielkość? Jesteś panem, sam sobie bogiem? Jakimi kategoriami siebie oceniasz, pozycjonujesz? Nie zapominaj: najpierw jesteś synem, i to nie jakimś tam, ale synem Boga. To twoja wielkość. Tu zaczyna się Twoja godność.

MODLITWA: Boże, to Ty pierwszy nadałeś mi znaczenie, powiedziałeś: uczyńmy go na nasz obraz i podobieństwo. Daj mi pragnienie odkrywania wielkości Twego synostwa. Daj pragnienie odzyskiwania godności. Niech naśladowanie Twojego Syna, Jezusa, będzie dla mnie drogą odzyskiwania godności, drogą do zmartwychwstania. Daj mi zmartwychwstać.

Reklama

o. Tomasz Koperek CR

ZADANIE: Jak traktujesz siebie i myślisz o sobie? Masz z tyługłowy, że jesteś Bożym dziedzicem i synem Najlepszego Ojca?

Rozważanie pochodzi z „Męskiego Modlitewnika”

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę