Nasze projekty

Kobieta czyta Prymasa. Zapraszamy na nowy cykl!

Na podstawie nauczania kard. Wyszyńskiego o pracy można by z powodzeniem robić szkolenia biznesowe, a wizja kobiety w nauczaniu Prymasa dosłownie odbiera mowę!

Reklama

Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński jest dla wielu z nas tylko postacią historyczną – wielkim Polakiem, więźniem politycznym, obrońcą wiary. Nie wiemy o nim nic więcej, nie czytamy jego pism, nie znamy jego ogromnego dorobku. A tymczasem jego nauczanie jest tak aktualne, jakby było pisane dzisiaj! Jego zapiski o miłości nieprzyjaciół mogłyby zawstydzić wszystkich internetowych hejterów. Na podstawie jego nauczania o pracy można by z powodzeniem robić szkolenia biznesowe, a wizja kobiety w nauczaniu Prymasa dosłownie odbiera mowę!

Może jesteś mamą słaniającą się na nogach po kolejnej nieprzespanej nocy, może notorycznie przypalasz owsiankę, a kiedy twoje koleżanki robią oszałamiające kariery, dla Ciebie sukcesem są kolejne dwie kreski na teście – Ks. Prymas chce Ci powiedzieć coś bardzo wyjątkowego:

(…)W Betlejem objawiło się Boże życie –„światłość prawdziwa rozświeciła mroki” (Lux vera illuxit nobis). Można rzec o Was, że w planach Bożych jesteście matkami światłości. Tym więcej, że życie, które w Was się kształtuje, już nie ustanie, tylko się odmieni w światłość wieczystą. Czy myślałyście kiedy o tym, że w Was poczyna się nieśmiertelność, bo dajecie życie z Boga, który nie umiera, który jest Bogiem żywych, a nie umarłych?

Reklama

A może jesteś już u kresu sił, bo życie rzuciło Ci pod nogi kłody nie do przejścia – posłuchaj, dlaczego warto iść dalej:

Człowiekowi trzeba pociechy. Bóg, chociaż Sędzia, jednakże Ojciec przede wszystkim i tylko Ojciec, zapragnął sam pocieszać swe nieudane dzieci. Jeszcze w raju pokazał Niewiastę, która pokona węża: „Ono zetrze głowę twoją”. Adamowi i Ewie to wystarczyło. Jest nadzieja! Jest jakaś nadzieja. Można z nią iść na ziemię, która odtąd rodzić będzie ciernie i osty, na której sam człowiek rodzić się będzie w boleściach i męce. Można iść, bo jest nadzieja!

A gdybyś miała wątpliwości, dokąd zaprowadzi Cię życie poświęcone miłości – ksiądz Prymas ma dla Ciebie oszałamiającą wiadomość:

Reklama

Jeżeli kobieta zdecyduje się na postawę, na którą zdecydowała się Maryja, wówczas króluje. Króluje przez wielką miłość i gotowość całkowitego oddania się i poświęcenia sprawie nowego człowieka.

Rozpoczynamy na Stacji7 nowy cykl – #kobietaczytaPrymasa, w którym Ania Hazuka będzie szukać dla nas pereł w nauczaniu Prymasa i krótko je komentować. Zapraszamy!


#1: Każda Ewa może stać się Maryją

Reklama

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę