Nasze projekty

Kard. Wyszyński na każdy dzień maja [POBIERZ]

"Opatrznościowy Pasterz" to propozycja majowych rozważań, z której mogą skorzystać zarówno księża jak i osoby świeckie. Teksty te pomagają lepiej poznać maryjną drogę Prymasa Wyszyńskiego – są świetną lekturą na maj.

Reklama

Czytanki majowe „Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego” to zbiór rozważań podzielonych na 31 rozdziałów, tak, aby w tym maryjnym miesiącu sięgnąć po 1 fragment dziennie. Teksty przygotował dominikanin, o. Stanisław Przepierski. – Dziękuję Bogu za wielką łaskę, że dane mi było wielokrotnie spotkać i słuchać Księdza Prymasa. Najpierw w katedrze gnieźnieńskiej, dokąd często pielgrzymowałem z rodzicami i dziadkami. Nigdy nie zapomnę dostojeństwa i wielkiej mądrości mego Pasterza – napisał dominikanin w słowie wstępu.

Publikacja została wydana dzięki współpracy Komisji Maryjnej Episkopatu, Instytutu Prymasowskiego i Instytutu Maryjnego Jasnej Góry, a wydana w paulińskim wydawnictwie „Paulinianum”. Przygotowana już w roku 2019 miała być majowym przygotowaniem do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Ojciec  Mariusz Tabulski OSPPE, członek Komisji Maryjnej KEP i dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego zaznacza, że nikt nie przypuszczał, iż przygotowania do tego wydarzenia będą miały miejsce w tak dramatycznych okolicznościach, jak czas ogólnoświatowej pandemii.

Do skorzystania z tej propozycji zachęca we wstępie do książki abp Wacław Depo metropolita częstochowski Przewodniczący Komisji Maryjnej KEP. – Jestem przekonany, że kard. Wyszyński wiernie realizował drogę cnót maryjnych prowadząc Kościół w Polsce – pisze abp Depo. – Maryja jest przykładem bezwzględnego
zaufania do planów Opatrzności Bożej. Za wzorem Maryi i za Jej wstawiennictwem Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński prowadził Kościół w Polsce tą opatrznościową drogą – wyjaśnia.

Reklama
Reklama

Czytanki w formie książkowej można zamówić przez Wydawnictwo „Paulinianum”. Można je również pobrać na stronie Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego.


Pierwsza połowa książki (1-17 maja) do pobrania w formacie PDF tutaj.


Druga połowa książki (18-31 maja) do pobrania w formacie PDF tutaj.

Reklama
Reklama

Stacja7,os

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę