fot. EpiskopatNews / flickr.com

Kardynał Macharski – Słowa, które warto zapamiętać

"Jestem przekonany, że jak raz powie się Bogu: „Cały Twój”, to tak musi być przez całe życie. On zawsze nasze decyzje bierze na serio, w przeciwieństwie do nas, którzy nie zawsze siebie traktujemy poważnie". Słowa kard. Franciszka Macharskiego, które warto zapamiętać.

Reklama
caly-twoj

Jestem przekonany, że jak raz powie się Bogu: „Cały Twój”, to tak musi być przez całe życie. On zawsze nasze decyzje bierze na serio, w przeciwieństwie do nas, którzy nie zawsze siebie traktujemy poważnie. A to, co człowiek daje z siebie, jest już zawarte, jak maleńki promyczek, w trwającym wybuchu miłości Bożej.

***

bog-gwarantuje

Bóg gwarantuje wszystko i wszystko musi się na Nim oprzeć, a wtedy nic nie będzie trudne.

Reklama
Reklama

***

bog-wie

Bóg wie i Jego wiedza wystarczy. On przecież posyła nas z miłości, żeby człowiek nauczył się kochać.

***

Reklama
Reklama
wystarczy-byc

W życiu wystarczy być, a całą resztą kieruje Pan Bóg i to On może sprawić, że śnieżna kula zmieni się w lawinę – w lawinę dobrych ludzkich serc.

***

nie-mozna-krzyczec

Nikt nie ma prawa powiedzieć: „Nie becz! Uspokój się!”. Nie wszyscy potrafią panować nad swoją wrażliwością i nie wszyscy potrafią płakać. Nie można krzyczeć na kogoś, kto z bólu krzyczy.

Reklama

***

piaski

Piaski nadal są piaskami, beton betonem, głazy głazami, a my nadal jesteśmy cząstką tego świata. Mamy w sobie morza, wulkany, ale mamy też Tego, który nas stworzył i odkupił.


Cytaty pochodzą z rozmowy, którą z Kardynałem Franciszkiem Macharskim przeprowadziła Judyta Syrek i Janusz Michałowski do albumu pt. „Rok po odejściu”


Przeczytaj biogram Kardynała Franciszka Macharskiego


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę