Krytyka belgijskiego prawa o eutanazji dzieci

„Niestety, ustawa zwiększy presję na cierpiące dzieci, ich rodziców i lekarzy, aby opowiedzieli się za śmiercią” – wskazał bp Klaus Küng.

Reklama

Konferencje biskupów z całej Europy wielokrotnie ostrzegały przed legalizacją wszelkich form eutanazji – informuje Katolicka Agencja Informacyjna. W czwartek wieczorem, 13 lutego parlament większością głosów (86 za, 44 przeciw, 12 wstrzymało się od głosowania) przegłosował eutanazję dla nieletnich.

 

– Nowe prawo pozwala na eutanazję dziecka, nie tak jak w Holandii, powyżej 12 roku życia, lecz bez limitu wieku – mówił wczoraj zasmucony bp Klaus Küng. Podkreślił, że "prawo uchwalono pomimo licznych głosów ostrzegawczych z kraju i zagranicy, w tym Rady Europy. Niestety, ustawa zwiększy presję na cierpiące dzieci, ich rodziców i lekarzy, aby opowiedzieli się za śmiercią. Belgijski krok będzie miał charakter złowieszczego sygnału dla Europy i świata".

Reklama

 

Zdaniem przewodniczącego Konferencji Biskupów Belgii abp Andre-Josepha Leonarda ustawa podważa "istotną solidarność wszystkich obywateli z ludźmi cierpiącymi".

 

Reklama

– To niepojęte, że małoletni na gruncie prawa cywilnego nie mogą zawrzeć małżeństwa ani kupić domu, ale pozwala mu się zgodnie z prawem na decydowanie o życiu lub śmierci – powiedział abp Leonard. Jak poinformował KAI "jego zdaniem zamiast rozszerzania prawa do aktywnego wspomagania śmierci społeczeństwo powinno rozważyć w jaki sposób służba zdrowia może lepiej pomóc ciężko chorym. Przed tygodniem abp Leonard wezwał Belgów do modlitwy i postu przeciwko prawu dzieci do eutanazji".

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę