Nasze projekty

Biblia dla młodych

„Pismo Święte dla młodych” nie tylko pomaga młodemu odbiorcy zrozumieć biblijne treści, ale także podpowiada jak wcielać je w życie. Dzięki personalizacji okładki może stać się pięknym prezentem z okazji Komunii Świętej czy Sakramentu Bierzmowania

Reklama

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w pallotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci.

Biblia z Papugą

Na całym świecie znakiem rozpoznawczym „Pisma Świętego dla młodych” jest papuga. Choć może budzić to zdziwienie, jest to świadomy wybór i ma głęboki sens teologiczny. Papuga potrafi naśladować ludzki głos. W sposób naturalny potrafi wymówić słowo „ave”, pozostałych słów musi się uczyć. Ta okoliczność w nawiązaniu do „ave” archanioła Gabriela dała pretekst teologom przygotowującym wydanie Biblii dla młodych do uczynienia z papugi niejako przewodnika i nauczyciela Słowa dla młodego czytelnika. „Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie i wspólnotowo.

Reklama

Mapa pełna wskazówek

Co wyróżnia „Pismo Święte dla młodych” od zwykłych, tradycyjnych wydań Pisma Świętego? Przede wszystkim szata graficzna oraz liczne komentarze, omówienia i wyróżnienia. Spis treści „Pisma Świętego dla młodych” przedstawiony jest w formie mapy, dzięki czemu w łatwy sposób można dowiedzieć się jakie są kolejne księgi Pisma Świętego i gdzie ich szukać. Każda z ksiąg opatrzona jest wstępem wyjaśniającym jak, kiedy i po co powstała, kto jest jej autorem i bohaterami. Tekst Starego i Nowego Testamentu jest dodatkowo opatrzony krótkimi komentarzami i objaśnieniami, wprowadzającymi w kontekst poszczególnych historii. 

Reklama

Na końcu znajduje się słowniczek wyjaśniający trudniejsze słowa, który może stać się pomocą szczególnie dla najmłodszych czytelników. Dodatkowo teksty opatrzone zostały kolorowymi ramkami, w których znajdują się warte zapamiętania cytaty oraz wskazówki, jak biblijną naukę odnieść do naszej codzienności. „Z radością patrzę jak najmłodsze pokolenie mojej rodziny próbuje czytać i słucha zamieszczone w Piśmie Świętym treści. Dzieci zupełnie inaczej patrzą na biblijne „przygody”, dlatego właśnie Pismo Święte, które w możliwie jak najlepszy dla nich sposób przybliża je do Boga i pomaga w przyswojeniu tych jakże ważnych treści, jest niezastąpionym elementem ich katolickiego wychowania” – podkreśla Anna, która Pismo Święte podarowała swoim dzieciom.

Reklama

Nietypowa dedykacja

Biblię możemy także zadedykować konkretnej osobie, dzięki możliwości indywidualnej personalizacji. Spersonalizowane elementy zawierają obwolutę okładki oraz pierwszą stronę, na której do przygotowanej dedykacji umieszczane jest wskazane imię. “Najpierw dużo radości, nie mniej zaciekawienia przysporzyła Biblia spersonalizowana 11 letniemu Rafałowi. Lubi czytać, tym bardziej będzie odkrywał przestrzeń, która jest przecież nawiązaniem pięknej, prawdziwej relacji z Bogiem” – pisze ks. Mariusz, a Pani Bogumiła dodaje, że Biblia wręczona z okazji I Komunii Świętej czy Bierzmowania to idealna pamiątka na całe życie. „Personalizacja Biblii i dedykacja w środku sprawia, że staje się bliższa właścicielowi, a jednocześnie jest wspaniałą pamiątką pozostawianą następnym pokoleniom” – podkreśla. „Biblia z Papugą” ukazała się przy współpracy Domu Wydawniczego „Rafael” i Wydawnictwa Pallotinum.

ZAMÓW PERSONALIZOWANĄ BIBLIĘ JUŻ TERAZ!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę