Nasze projekty

Adrian Wawrzyczek

Specjalista ds. contentu, social media i strategii marketingowej. Jako były dziennikarz piłkarski taktykę portalu najchętniej rozrysowałby na tablicy, wydobywając z siebie hasła zagrzewające do ataku. Uwielbia książki, e-booki, aplikacje mobilne i dobre jedzenie, a jego kubek na kawę jest największy w całej firmie. Swoje miejsce w Kościele odnajduje w rodzinie i nurcie charyzmatycznym. Prywatnie autor bloga www.jakogarnac.pl.

W co wierzą piłkarskie gwiazdy?

New age po piłkarsku Niestety, często nie tam, gdzie powinni. Mimo, że grono wierzących w Boga i chlubiących się tym faktem piłkarzy jest liczne, ogromną popularnością cieszą się w tym środowisko różnej maści przesądy i mini-rytuały o zabobonnym charakterze. W ekipach z Czarnego Lądu zdarzało się, że szamani znajdowali się na oficjalnych listach płac piłkarskich […]

7 sposobów na dobre spanie

1. Nie objadaj się przed snem Organizm w trakcie snu powinien się regenerować, a nie zajmować trawieniem. Dlatego zrób wszystko, by wyzbyć się nocnego łasuchowania. Najlepiej nie przyjmować żadnych pokarmów na 4 godziny przed pójściem do łóżka. Istotne jest też, by posiłków nie mieszać z napojami (najlepiej pić dopiero pół godziny po jedzeniu), bo to […]

Nie spać, czytać! 5 duchowych “rozkmin”

Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje To najpopularniejsze przysłowie związane ze spaniem doczekało się miliona zabawnych mutacji. Zresztą całkiem prawdziwych, bo czy fałszem jest, że temu, kto rano wstaje, Bóg pozwala iść po bułki? A jeszcze nim wyjdzie z domu, to będzie miał przecież szansę obudzić swoich domowników. Zwłaszcza, jeśli z powodu wczesnej pobudki, […]

Czy Kościół działa jak współczesne „korpo”?

Jak Kościół wymyślił marketing?   Powyższe porównania przy pierwszym kontakcie mogą oburzać, ale poddanie ich refleksji jest zasadne. Przecież Jezus Chrystus powiedział do apostołów „Idźcie i głoście”. Misyjność Ewangelii wymusza więc zastosowanie narzędzi, które nadadzą jej rozgłosu (współcześnie chciałoby się powiedzieć – zbudują zasięg) i zagwarantują przetrwanie po wszeczasy.   Takiej tezy uczepił się Bruno […]

7 sposobów na udany rok szkolny

Jak powrócić do obowiązków szkolnych? Jak “nie wypalić” się po tygodniu nauki? Poznaj 7 sposobów, dzięki którym rozpoczęty właśnie rok szkolny może być wyjątkowo udany.

W narkotyki od problemów

– Za pierwszym razem nie czułem żadnej różnicy. Normalnie poszliśmy do szkoły. Ale dość szybko umówiliśmy się na następny raz…

7 odcieni miłości w polskich piosenkach

Miłość niejedno ma imię. Przygotowaliśmy zestaw polskich piosenek, w których można odnaleźć historie przedstawiające różne fazy miłosnej relacji. Miłego słuchania!

7 piosenek z list przebojów z wiarą w tle

Szturmem zdobywają listy przebojów. Ich melodie łatwo zapadają w pamięć, a ciała skłaniają do rytmicznego poruszania się. Jednak nawet najbardziej popularne piosenki, mogą przekazywać głębokie treści religijne. Posłuchaj!

„Cuda są dla innych”. Czemu Bóg mnie nie uzdrowił?

Kolejna modlitwa o uzdrowienie. Na nowo rozbudzone nadzieje na polepszenie stanu zdrowia, a potem… gorzkie rozczarowanie. I te powracające pytanie: “Dlaczego inni doświadczają cudów, a ja znowu wychodzę z niczym”? Czy ta historia wydaje ci się znana? Czy nie jest czasem o Tobie?

7 biblijnych rad, jak nie zepsuć sobie szczęścia

Chrystus zmartwychwstał, umożliwiając każdemu człowiekowi szczęśliwe życie doczesne i wieczne. Sprawdź, co zrobić, by nie zaprzepaścić tak wspaniałego daru.

6 aplikacji mobilnych, które powinny znaleźć się w smartfonach księży

Ksiądz jednej z podpoznańskich parafii trasę odwiedzin duszpasterskich już od kilku lat monitoruje za pomocą aplikacji Endomondo, przeznaczonej dla sportowców. Jakich jeszcze popularnych aplikacji, pomocnych w posłudze duszpasterskiej, nie powinno zabraknąć na smartfonach duchownych?

Widział wieczność – głosi z mocą

Charyzmatyczny ojciec James Manjackal MSFS, pochodzący z Indii ksiądz ze zgromadzenia misjonarzy św. Franciszka Salezego, podczas śpiączki miał sen, w którym został oprowadzony po zaświatach. W jego opowieść można wierzyć lub nie, lecz cuda, jakie towarzyszyły jego rekolekcjom w Polsce, są jak najbardziej prawdziwe.

Wspieraj nas - złóż darowiznę