Nasze projekty
Reklama
fot. Marcin Jończyk

Kolęduj z Arką Noego online!

Pastorałki w wykonaniu Arki Noego takie jak "Świeć gwiazdeczko mała, świeć", "Gore gwiazda Jezusowi" czy "Chojka" zna każdy z nas. Już w sobotę 9 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd online.

Arka Noego zagra w kościele Chrystusa Króla w Gdańsku charytatywny koncert kolędowy, który ma wesprzeć działalność Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która prowadzi pierwsze hospicjum dziecięce na Litwie założone przez s. Michaelę Rak. Transmisja wydarzenia w sobotę 9 stycznia o godz. 16.00 w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku >>TUTAJ<< oraz na antenie TVP3 Gdańsk 

W czasie koncertu będzie można przekazać środki na utrzymanie hospicjum dziecięcego, szczegółowe informacje o wsparciu “Mostu do Nieba” zostaną przekazane widzom w czasie transmisji.

Reklama

Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada o początkach hospicjum s. Michaela Rak.

„Most do Nieba” wziął się z gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia. Co więcej, hospicjum stoi na Wzgórzu Nadziei, czyli w miejscu, gdzie został namalowany pierwszy obraz “Jezu ufam Tobie”. Umierające dzieci nie miały swojego miejsca, gdzie mogłyby spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy „Mostu do Nieba”.

Organizatorem koncertu „Charytatywne kolędowanie z Arką Noego” jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Reklama

zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę