Nasze projekty
fot. Arka Noego Official / YouTube

„Nowe kolędy” Arki Noego. Czekaliśmy na ten album 20 lat!

Był rok 2001, kiedy poznaliśmy ponadczasowy hit bożonarodzeniowy "Świeć, gwiazdeczko", który do dziś towarzyszy nam w tym świątecznym czasie. Po 20 latach Arka Noego powraca z nowym albumem kolędowym.

Reklama

Tym razem na płycie znalazły się same znane kolędy – wiele z nich z pewnością śpiewa się w naszych kościołach i w gronie rodzinnym. Wśród nich są m.in. Z narodzenia Pana, Mizerna cicha czy Mędrcy świata. Za aranżacje muzyczne odpowiada Robert Friedrich i dwóch znakomitych multiinstrumentalistów, Marcin Pospieszalski i Tomasz Drozdek.

Ciekawostką jest, że jak czytamy na stronie, album nagrały „dzieci tych dzieci”, które zaśpiewały na kolędowej płycie 20 lat temu. „To nowa piękna płyta z kolędami jakich jeszcze nie śpiewaliśmy” – piszą członkowie zespołu na facebookowym fanpage’u Arki Noego.

Wyjątkowa jest także okładka płyty „Nowe kolędy”. Jej projekt powstał najpierw w glinie, a następnie oszkliwione kafle wypalane były w piecu. Autorką okładki jest Agnieszka Szymańska.

Reklama

Na płycie znajdują się także wersje instrumentalne wszystkich kolęd, dzięki czemu można wykorzystać je jako podkłady do kolędowania w domu i we wspólnotach. Płytę można zakupić zarówno w wersji tradycyjnej jak i cyfrowej.

W wersji cyfrowej znalazł się także dodatek specjalny: pastorałka „Siła od Niego biła” oraz kultowe „Świeć gwiazdeczko” w wydaniu koncertowym. Dodatkowo wszyscy, którzy zakupią album tradycyjny, otrzymają także link i kod do pobrania kolęd w wersji cyfrowej.

Reklama

os, Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę