Nasze projekty
youtube/Mus Arietes

“Ja jestem”. Docenić piękno drugiego człowieka takim, jakim został stworzony

“Dzięki tej piosence może więcej osób dojrzy piękno w drugiej osobie, niezależnie od tego kim jest, kim się urodził”. Grupa przyjaciół opublikowała na serwisie YouTube cover piosenki Arki Noego o tematyce pro-life.

Reklama

Od kilku dni po serwisie YouTube krąży nagranie zespołu “Mus Arietes”, wykonującego piosenkę, która pokazuje, że za życiem są także młodzi ludzie. Mimo, że nagranie zostało opublikowane 4 dni temu, ma już ponad 9,5 tys wyświetleń. 

Do nagrania piosenki skłoniły ich ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w wielu polskich miastach. Chcieliśmy po prostu dobrem i spokojem zareagować na to, co się dzieje. Myślę, że muzyka łagodzi obyczaje i mamy nadzieję, że dzięki tej piosence, tekstowi i opracowaniu Kuby Siekierzyńskiego, więcej osób dojrzy piękno w drugiej osobie, niezależnie od tego kim jest, kim się urodził – mówi Maria Malinowska, pomysłodawczyni nagrania i członek zespołu. Podkreśla, że rozmawiając o bieżących wydarzeniach, o tym jak bardzo brakuje ludziom kultury i muzyki w trudnym czasie pandemii, w ich głowach narodziła się myśl, że można to połączyć i stworzyć wspólnie coś pięknego.

Maria Malinowska uważa, że w młodych ludziach jest potrzeba szukania prawdy i piękna – Młody człowiek w tych dzisiejszych czasach ma prawo czuć się zagubiony w obliczu tej agresji i tej wulgarności – każdy z nas dąży do tej prawdy i piękna –  my tą prawdę i piękno znaleźliśmy w tym tekście, w tej piosence – przyznaje.

Reklama

W coverze piosenki zespołu Arki Noego “główną rolę” odgrywa Andrzejek – chłopczyk, który jest utalentowany artystycznie. Uwielbia śpiewać i cały czas to robi. Mamy w swoim otoczeniu bardzo zdolnych, młodych, ludzi – tych najmłodszych także – mówi pani Maria.

Zespół “Mus Arietes”, którego założycielem jest Kuba Siekierzyński, tworzą przyjaciele. Ten zespół to jest piękna sprawa, bo śpiewają w nim całe rodziny, rodzeństwa i w związku z tym jesteśmy taką trochę dużą rodziną – podkreśla Maria Malinowska i dodaje – rodziną przyjaciół ze wspólnym systemem wartości, która zawsze, gdy coś się dzieje, jest gotowa do działania. 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i my wszyscy z “Mus Arietes” chcielibyśmy, żeby wszyscy, może przez tę piosenkę, tę muzykę, pochylili się nad Cudem Narodzin i docenili piękno drugiego człowieka takim, jakim jest, jaki został stworzony – mówi Maria.

Reklama

Nagranie można obejrzeć tutaj:

Reklama

PRZECZYTAJ: Arka Noego – 3:0

np/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę