Nasze projekty

Robert Friedrich Litza płynie w niezwykły rejs!

Znany muzyk wypłynął w rejs razem z Fundacją L’Arche(Arka) jako ambasador akcji „Wypłyń z nami”. Kampania zaprasza do zaangażowania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. W Warszawie rozpoczyna działalność pierwszy dom Fundacji o charakterze rodzinnym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. To wyjątkowa chwila dla tych, którzy czekali na ten moment ponad 20 lat!

Zdjęcie ze strony Fundacji L’Arche: larche.org.pl/wsp-warszawa/

Chcę was wszystkich zaprosić, żebyśmy wypłynęli razem tą Arką. Zbieramy pieniądze na dom, w którym mieszkają niezwykli ludzie, wolontariusze, asystenci, osoby z niepełnosprawnością. Bo kiedy pomagamy jeden drugiemu czujemy się dobrze i wiemy, że wtedy człowiek staje się naprawdę człowiekiem. Zapraszam do rozpoczęcia rejsu i wejścia na pokład!mówi Litza.

Fundacja L’Arche, która tworzy małe domy typu rodzinnego na całym świecie,  w tym także w Polsce odkreśla, że każdy człowiek jest ważny i wartościowy bez względu na ograniczenia. W domach Arki mieszkają razem dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby, które towarzyszą im w życiu codziennym. Są to miejsca przyjazne, w których każdy ma szansę na usamodzielnienie się i prawdziwy rozwój. Mieszkanie w Arce daję szansę wzrostu nie tylko osobom z niepełnosprawnością, ale również asystentom i wolontariuszom. W L’Arche przejdziesz prawdziwe szkolenie z budowania relacji, rozwiązywania konfliktów i akceptacji siebie.

Reklama

L’Arche, budując tego typu domy, zmienia perspektywę życia wielu rodzin w Polsce, a teraz również w Warszawie. Fenomen domu L’Arche płynie nie tylko ze zmiany życia jego mieszkańców, ale także z jego wpływu na rzeczywistość wokół. Arka oddziaływuje na społeczeństwo pokazując piękno i wartość osób z niepełnosprawnością, zmienia ludzkie myślenie o drugim człowieku, otwiera na słabość, jednocześnie pokazując ogromną siłę w ludziach często zepchniętych na margines społeczeństwa.

Reklama

Dom funkcjonuje dzięki wsparciu Darczyńców; dołączając do akcji zapewnisz mu paliwo na długi rejs! Zapraszamy do wejścia na pokład naszej Arki.

Szczegóły na wyplynznami.pl – mówi Katarzyna Leśniakiewicz.

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę