Nasze projekty

Wzruszający głos z Wilna. To dla nich zagra „Arka Noego”

Arka Noego zagra w sobotę charytatywny koncert, który ma wesprzeć działalność "Mostu do Nieba", pierwszego hospicjum dziecięcego w Wilnie. "Kochani bądźcie i zaproście znajomych do tego wyjątkowego wydarzenia" - mówi s. Michaela Rak. Transmisja wydarzenia 9 stycznia o godz. 16:00 w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej oraz TVP3 Gdańsk.

Jak powstało hospicjum? Jakiś czas temu do hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada s. Michaela Rak. Most do Nieba wziął się z tej prośby i gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił swoje posłanie s. Faustynie.

Placówka została otwarta w zeszłym roku, jednak potrzeba środków na jej dalszą działalność. W czasie koncertu będzie można wesprzeć dziecięce hospicjum. Szczegóły w jaki sposób to zrobić zostaną podane podczas transmisji wydarzenia w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej oraz TVP3 Gdańsk.

ZOBACZ: Charytatywne kolędowanie z Arką Noego. Koncert wesprze działalność “Mostu do Nieba”

Reklama

Kochani bądźcie i zaproście wszystkich swoich znajomych do tego wyjątkowego wydarzenia wsparcia dzieci w hospicjum wileńskim – mówi w zaproszeniu s. Michaela Rak, dzięki której powstała placówka.

Organizatorem koncertu “Charytatywne kolędowanie z Arką Noego” jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Reklama

Co roku z powodu nieuleczalnych chorób umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Przez wiele lat nie miały miejsca, w którym godnie i w przyjaznym otoczeniu mogłyby spędzić ostatnie chwile życie. Dlatego s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy Mostu do Nieba, hospicjum dla dzieci, które zostało otwarte w zeszłym roku.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę