Nasze projekty

Charytatywne kolędowanie z Arką Noego. Koncert wesprze działalność „Mostu do Nieba”

Arka Noego zagra w kościele Chrystusa Króla w Gdańsku charytatywny koncert kolędowy, który ma wesprzeć działalność "Mostu do Nieba", czyli pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie. Transmisja wydarzenia w sobotę 9 stycznia o godz 16:00 w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz na antenie TVP3 Gdańsk.

Celem koncertu organizowanego przez gdańskie muzeum jest wsparcie „Mostu do Nieba”, czyli pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie, które zostało otwarte w zeszłym roku. Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada s. Michaela Rak.

„Most do Nieba” wziął się z gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia. Co więcej, hospicjum stoi na Wzgórzu Nadziei, czyli w miejscu, gdzie został namalowany pierwszy obraz „Jezu ufam Tobie”. Umierające dzieci nie miały swojego miejsca, gdzie mogłyby spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy „Mostu do Nieba”.

ZOBACZ: Most do nieba otwarty. “Dokonało się to dzięki małym-wielkim bohaterom”

Reklama

W czasie koncertu będzie można przekazać środki na utrzymanie hospicjum dziecięcego, szczegółowe informacje o wsparciu „Mostu do Nieba” zostaną przekazane widzom w czasie transmisji w sobotę 9 stycznia o godz. 16:00 w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej oraz TVP3 Gdańsk. 

Arka Noego to zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha, który znany jest z takich przebojów jak „Tato (nie boję się gdy ciemno jest)”, „Święty święty uśmiechnięty” czy „Sieje je”. Początki działalności grupy sięgają 1999 roku i ówczesnej współpracy z dziecięcym programem „Ziarno” emitowanym w TVP1. W skład zespołu zaangażowanych było wielu uznanych polskich muzyków, takich jak Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski. Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz czy Mazzol, wraz ze swoimi dziećmi. Obecnie Arkę Noego wspiera muzycznie formacja Luxtorpeda. Na przestrzeni 21 lat istnienia zespołu do rąk słuchaczy w Polsce trafiło ponad siedem milionów płyt. Grupa w tym czasie zdobyła różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody, w tym 5 Fryderyków (2000) oraz 1 miejsce w Koncercie TOP podczas festiwalu TOPtrendy (2004). Setki występów w Polsce i za granicami kraju oraz tysiące ludzi na koncertach do dnia dzisiejszego to efekt ogromnej popularności prostych piosenek o rodzinie, życiu i problemach dziecka, a przede wszystkim ogromnej miłości oraz pomocy Boga w codzienności.

Organizatorem koncertu “Charytatywne kolędowanie z Arką Noego” jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Reklama

kh/muzeum1939.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę