Nasze projekty

To będzie głośna noc! Rusza trasa Betlejem w Polsce 2019/20

Arka Noego, Gabi Gąsior, Agnieszka Musiał, Mietek Szcześniak, Natalia Niemen - to tylko niektórzy spośród 20 wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej odsłony trasy "Betlejem w Polsce". Widowiska odbędą się w 10 miastach Polski a dochód z biletów trafi do potrzebujących.

Reklama

– Jak kolędnicy idziemy po Polsce i ogłaszamy Boże Narodzenie – mówi w rozmowie z dziennikarzami Adam Guzdek z Fundacji Światło-Życie, która jest organizatorem „Betlejem w Polsce”. Koncerty mają zachęcić Polaków do śpiewania kolęd wspólnie z artystami. 

A tych w tym roku będzie aż 20, w tym takie nazwiska jak Natalia Niemen, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak, Magda Bereda, Gabi Gąsior czy Robert Litza z zespołem „Arka Noego”. Międzynarodowym zespołem instrumentalistów, akompaniujących na koncertach pokieruje Jan Smoczyński, kompozytor i aranżer znany m.in. z piosenek Owcy czy wielkich spotkań modlitewnych prowadzonych przez o. Adama Szustaka.

Reklama

W tym projekcie jest założenie, że te kolędy są przeznaczone dla ludzi XXI w., którzy są zagonieni, zagubili się w technologii, w błyskotkach. Oczywiście tam będą te błyskotki ale w tych błyskotkach znajdzie się ta piękna treść, to co nas łączy, czyli kolędy. To jedyne pieśni które Polacy śpiewają tak normalnie i nie trzeba ich do tego specjalnie napędzać. To okazja żeby przełamać samotność narodową. W tym całym zabieganiu nie mamy dla siebie czasu

– mówi Marek Piekarczyk, autor tekstów, wokalista, który zaśpiewa podczas trasy. 

Koncerty rozpoczną się 28 grudnia w katowickim Spodku a zakończą 18 stycznia w Ostródzie. Zawitają do największych hal widowiskowych w Polsce:

Reklama
  • 28 grudnia Katowice – Spodek godz. 18
  • 29 grudnia – Poznań – Hala Arena godz. 18.00
  • 03 stycznia – Toruń – Arena godz. 19.00
  • 04 stycznia – Szczecin – NETTO Arena godz. 18.00
  • 05 stycznia – Kalisz – Arena Kalisz godz. 18.00
  • 10 stycznia – Warszawa – Hala Torwar godz. 19.00
  • 11 stycznia – Wrocław – Hala Orbita godz. 18.00
  • 12 stycznia – Kielce – Hala Legionów godz. 18.00
  • 17 stycznia – Gdynia – Gdynia Arena godz. 19.00
  • 18 stycznia – Ostróda – Hala Expo Mazury godz. 18.00  

Podobnie jak w ubiegłych latach całkowity dochód z trasy zostanie przekazany organizacjom charytatywnym działającym lokalnie w miejscach, gdzie odbędą się koncerty. Na przykład w ubiegłym roku w Warszawie dochód z koncertu na Torwarze trafił do dwóch warszawskich Caritas (warszawskiej i warszawsko-praskiej). Łącznie w ubiegłych latach udało się przekazać potrzebującym 1,2 mln zł. 

Aby zachęcić Polaków do przybycia na koncert i wspólnego kolędowania organizatorzy tegorocznej trasy udostępnili bezpłatnie do pobrania online płytę „Kolędowanie na tysiąc głosów”, która jest zapisem wspólnego kolędowania artystów z publicznością podczas poprzednich tras. Można ją pobrać ze strony https://ambasadormilosierdzia.pl/, a przy okazji ofiarować charytatywny datek.

Kolędy to w ogóle wyjątkowe zajście. To naprawdę jest ostatnia rzecz która została nam jako zabytek kultury, która jest uprawiana pod strzechami. W każdym domu wszyscy możemy je śpiewać, a nawet jeśli nie śpiewamy, to na pewno je znamy

Reklama

– mówi Mietek Szcześniak, piosenkarz, który wystąpi podczas koncertów.

 

Tegoroczną trasę promuje utwór „Głośna noc” w wykonaniu wszystkich artystów tworzących wydarzenie. Treść utworu ma nam przypomnieć o tym, że noc Bożego Narodzenia tak naprawdę była głośna – chwałą Boga, który przyszedł na świat jako małe dziecko.

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę