Zdjęcie, które poruszyło Franciszka

Dziś w gazecie widziałem jedno zdjęcie, które bardzo poruszyło moje serce: wielu bezdomnych, leżących na parkingu, pod baczną obserwacją - tak papież Franciszek rozpoczął dziś swoją poranną Mszę św. w Domu św. Marty. Sprawa, o której wspomina porusza od wczoraj bardzo wielu ludzi.

Chodzi o sytuację z Las Vegas w USA. W jednym z tamtejszych schronisk dla bezdomnych pojawił się koronawirus, więc miejscowe władze nakazały wszystkim mieszkańcom tej placówki… nocować pod gołym niebem, na pobliskim parkingu. Betonową nawierzchnię parkingu pomalowano w kratę, wyznaczając tym samym pojedyncze miejsca, w których ci ludzie mieli się zatrzymać, aby zachować od siebie bezpieczny dystans. 

Sytuacja zbulwersowała wielu ludzi. „Po kryminalizacji bezdomności, uchwalonej w tym roku, Las Vegas pakuje teraz ludzi w betonowe siatki aby usunąć ich poza zasięg wzroku. Tymczasem obecnie w Las Vegas znajduje się 150 000 nieczynnych  pokoi hotelowych. A może by tak zdecydować się na współpracę publiczno-prywatną (zasoby), aby tymczasowo ich tam umieścić? I sfinansować na przyszłość stałe mieszkania?” – pyta na Twitterze Julián Castro, amerykański polityk, odpowiedzialny w przeszłości za zarządzanie mieszkalnictwem w San Antonio.

Reklama

Ta sytuacja poruszyła również papieża Franciszka tak mocno, że wyprowadził z niej dziś swoją intencję modlitewną:

Te dni bólu i smutku wydobywają na światło dzienne wiele ukrytych problemów. Dziś w gazecie znajduje się zdjęcie, które poruszyło moje serce: wielu bezdomnych z miasta, leżących na parkingu, pod obserwacją… Jest dziś tak wielu bezdomnych. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, aby obudziła w nas bliskość wobec tak wielu ludzi, żyjących w społeczeństwie obok nas, wiodących zwyczajne życie, ale którzy, podobnie jak ci bezdomni, w chwili kryzysu pozostają poza zasięgiem naszego wzroku

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę