Nasze projekty

W Watykanie powstało pierwsze stowarzyszenie kobiet

W Watykanie powstało stowarzyszenie kobiet - pierwsze od czasu utworzenia Państwa Watykańskiego. Stowarzyszenie D.VA (Donne in Vaticano - Kobiety w Watykanie) jest otwarte dla wszystkich 750 kobiet pracujących w instytucjach Stolicy Apostolskiej i w Watykanie. Stanowią one niemal 20 procent wszystkich tam zatrudnionych.

Celem ugrupowania jest stworzenie „przyjacielskiej sieci solidarności dla wspierania rozwoju zawodowego i osobistego”, w planie są także propozycje kulturalne, charytatywne i duchowe”, poinformowało 5 grudnia biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

„Sądzimy, że kobiety stanowią cenną grupę pracowników we wszystkich dziedzinach życia i działalności w Watykanie”, głosi deklaracja założycielska. D.VA podkreśla, że zachętą dla utworzenia stowarzyszenia było nauczanie papieży, którzy „przy wielu okazjach” wyrażali uznanie dla pracy kobiet.

Grupa kobiet pracujących w Watykanie już od dawna starała się o utworzenie wspólnej platformy. Oficjalnie D.VA powołano do życia 1 września 2016 r. Od pierwszej chwili swój udział zgłosiło ok. 50 kobiet. Przewodniczącą stowarzyszenia jest pochodząca z USA Tracey McClure, pracująca w dzienniku watykańskim „L’Osservatore Romano”.

Reklama

ts / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite