Nasze projekty

W watykańskiej aptece roboty sortują leki i prowadzą inwentaryzację

Dziennik „L’Osservatore Romano” poinformował, że po 7-miesięcznym remoncie ponownie otwarto watykańską aptekę. Stała się ona jednym z najnowocześniejszych miejsc w Watykanie – porządkowaniem produktów i ich inwentaryzacją zajmować się będą trzy roboty.

Licząca 145 lat apteka przeszła gruntowną modernizację. Odnowiono w niej witryny i kontuary, a także podłogi, sufity oraz oświetlenie pomieszczenia dla klientów. Jak mówi kierownik apteki, brat Binish Thomas Mulackal wszystkie prace remontowe były prowadzone zgodnie z wymogami ekologii – posadzki, okna i oświetlenie są przyjazne środowisku.

Na co dzień z apteki korzystają nie tylko mieszkańcy Watykanu, ale także osoby z zewnątrz. Modernizacja apteki sprawiła, że obecnie za pomocą telefonu komórkowego można uzyskać wszystkie informacje na temat znajdujących się w niej artykułów, a ich porządkowaniem i prowadzeniem inwentaryzacji zajmują się 3 roboty – niemieckie modele „BD Rowa”. Roboty sortują artykuły tak, by jak najbardziej zaoszczędzić miejsce w aptece, weryfikują terminy przydatności. Jeden z nich odczytuje receptę i zamawia lekarstwa do okienka farmaceuty. Brat Mulackal przyznaje, że ponieważ dzięki robotowi lek można otrzymać w zaledwie 8 sekund, znacznie przyspiesza to pracę apteki – jest w niej zatrudnione niespełna 70 osób, a przybywa tu nawet 2 tysiące osób dziennie.

Remont pomieszczeń dla klientów stanowił ostatni etap długofalowej modernizacji. Starano się jak najszybciej oddać odremontowany obiekt do użytku w związku z pandemią koronawirusa, która rozpoczęła się w marcu. Wcześniej, w 2017 i 2018 roku, wyremontowano i przebudowano magazyn apteczny, a także pomieszczenia administracyjne i drogerię.

Reklama

os, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę