Nasze projekty

W Watykanie powstaje specjalna komisja w związku z pandemią

Jak podaje watykański komunikat Komisja, zainicjowana przez papieża Franciszka składać się będzie z pięciu grup roboczych. Pokieruje nią kard. Peter Turkson.

Poniżej zadania oraz funkcje poszczególnych grup:

Grupa 1,

koordynowana przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju, ma wraz z Caritas Internationalis współpracować i wspierać Kościoły lokalne, szczególnie w zakresie inicjatyw charytatywnych podejmowanych przez inne instytucje Stolicy Apostolskiej, takie jak Urząd Dobroczynności Papieskiej, Kongregacja ds. Ewangelizacji Narodów czy Apteka Watykańska.

Reklama
Reklama

Grupa 2,

koordynowana przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju, zajmie się badaniami i analizą pandemii, aby zastanowić się nad społeczeństwem i światem po COVID -19, w szczególności w dziedzinie środowiska, gospodarki, pracy, zdrowia, polityki, komunikacji i bezpieczeństwa. Partnerami Grupy będą Papieska Akademia pro Vita, Papieska Akademia Nauk, wraz z różnymi organizacjami, które już współpracują z tą dykasterią.

Grupa 3,

Reklama
Reklama

koordynowana przez Dykasterię ds. Komunikacji, będzie informowała o pracy Grup i promowała komunikację z Kościołami lokalnymi, pomagając im odpowiedzieć w autentyczny i wiarygodny sposób na świat po COVID -19.

Grupa 4,

koordynowana przez Sekcję ds. Stosunków z Państwami Sekretariatu Stanu, będzie wspierać Stolicę Apostolską w jej działalności oraz w jej relacjach z krajami i organizacjami międzynarodowymi, przekazując im owoce prowadzonych badań, dialogu i refleksji.

Reklama

Grupa 5,

koordynowana przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju jest odpowiedzialna za finansowanie pomocy Komisji ds. Covid-19 dla Kościołów lokalnych i organizacji katolickich oraz jej działań badawczych, analitycznych i komunikacyjnych.

KAI/kk

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite