Nasze projekty

Vativision czyli startuje watykański Netfllix

Dziś w Watykanie ma wystartować nowa platforma stremingu wideo o nazwie Vativision, z pośrednictwem której będą udostępniane seriale, filmy fabularne oraz dokumentalne z chrześcijańskim przesłaniem. Oferta dotyczyć będzie początkowo tylko Włoch

Twórcami „watykańskiego Netflixa” jest spółka medialna Officina de la Comunicazione, współpracująca ze Stolicą Apostolską oraz firmą Vetrya, jednym z włoskich liderów w branży komunikacji internetowej.

Na rozpoczęcie działalności planowane są liczne filmy religijne, takie jak „Lourdes”. Sprzedaż usługi ma się odbywać za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji smartfona, tabletu lub smart TV.

Obserwatorzy Watykanu łączą z jej startem dzisiejszą audiencję Paolo Ruffiniego – prefekta Dykasterii ds. Komunikacji u papieża Franciszka. Nadzór nad Vativision ma sprawować właśnie ta Dykasteria.

Reklama
Reklama

Szefem nowej platformy został Włoch, Luca Tommassini. – To dla mnie powód do wielkiej dumy (…). Kierujemy Vativision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Naszym celem jest osiągnięcie znaczących wyników, zarówno pod względem jakości, jak i niepowtarzalności proponowanych treści, a także dystrybucji na skalę światową, która może osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików” – powiedział Tommassini.

Poprzez „Vativision” Watykan chce dotrzeć do międzynarodowej publiczności wyznającej wartości chrześcijańskie. Chodzi o filmowe produkcje fabularne i dokumentalne, których tematem są chrześcijańskie dobra kulturowe.

Obecnie usługa będzie dostępna tylko dla mieszkańców Włoch, nie podano jednak kiedy zostanie rozszerzona na inne kraje.

Reklama
Reklama

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite