Święta z papieżem Franciszkiem. Jak będzie wyglądać Wielkanoc w Watykanie?

W tym roku celebracje papieża Franciszka w Watykanie będą ograniczone ze względu na pandemię. Ojciec Święty każdego dnia weźmie udział w modlitwie w katedrze św. Piotra.

Pixabay.com/Annett_Klingner

O godz. 10:00 w Wielki Czwartek w Bazylice św. Piotra, papież będzie przewodniczył mszy św. Krzyżma Wezmą w niej udział członkowie Rady Kapłańskiej Diecezji Rzymskiej.

O godzinie 18:00 w tym samym miejscu zostanie odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej, ale w niej papież nie weźmie udziału. Odprawi ją dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Giovanni Battista Re.

W poprzednich latach Franciszek odprawiał tę mszę w różnych miejscach poza Watykanem. Na razie Stolica Apostolska nie podaje, czy papież weźmie udział w liturgii w innym miejscu.

Reklama
Reklama

Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana w Wielki Piątek, 2 kwietnia o godz. 18:00 – tam słowo tradycyjnie wygłosi kard. Raniero Cantalamessa, kaznodzieja Domu Papieskiego. O godz. 21:00 zaplanowano drogę krzyżową z udziałem papieża na placu św. Piotra. Rozważania do niej przygotowali włoscy skauci z katolickiego związku Agesci z miejscowości Foligno oraz dzieci i młodzież, przygotowujący się do przyjęcia I Komunii św. i bierzmowania, z rzymskiej parafii pod wezwaniem Świętych Męczenników Ugandyjskich.

Kolejnego dnia, 3 kwietnia w bazylice św. Piotra o godz. 19:30 zacznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Jest ona odprawiana tak wcześnie ze względu na godzinę policyjną obowiązującą w Rzymie. Mieszkańcy Włoch muszą wrócić do swoich domów przed 22:00.

W niedzielę, 4 kwietnia papież będzie przewodniczył o godz. 10:00 Mszy Świętej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę