Nasze projekty

Włoscy skauci przygotowali rozważania watykańskiej Drogi Krzyżowej

W tym roku papież Franciszek powierzył przygotowanie rozważań na wielkopiątkową Drogę Krzyżową Grupie Skautów Agesci „Foligno I” (Umbria) i rzymskiej parafii p.w. Męczenników Ugandyjskich – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Pixabay.com/jackmac34

Poszczególnym stacjom będą towarzyszyły rysunki wykonane przez dzieci i młodzież z Domu Rodzinnego „Mater Divini Amoris” i Domu Rodzinnego „Tetto Casal Fattoria”.

Podobnie jak przed rokiem nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się na placu św. Piotra  – gdzie w starożytności znajdował się Cyrk Nerona  – miejsce kaźni chrześcijan po oskarżeniu ich przez Nerona o podpalenie Rzymu.

Opublikowano też cały kalendarz papieski na Wielki Tydzień. W czwartek o 10:00 Franciszek oprawi mszę krzyżma w Bazylice Świętego Piotra, a o 18:00 dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Giovanni Battista Re będzie sprawował w tym samym miejscu mszę Wieczerzy Pańskiej. W piątek o 18:00 Franciszek odprawi liturgię Męki Pańskiej, a o 21:00 na Placu św. Piotra odbędzie się Droga Krzyżowa.

Reklama
Reklama

W sobotę o 19:30 rozpocznie się Wigilia Paschalna. W niedzielę o 10:00 będzie miała miejsce Msza Święta Zmartwychwstania, a o 12:00 papież udzieli tradycyjnego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”. W poniedziałek o 12:00 Franciszek odprawi Anioł Pański w Bibliotece Pałacu Apostolskiego.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę