Papież złożył Polakom życzenia. „Niech w waszych serca narodzi się Miłość, której na imię Jezus”

W czasie dzisiejszej audiencji Franciszek pozdrowił także Polaków, składając im świąteczne życzenia. "Niech ta Miłość, która ma na imię Jezus, narodzi się w Waszych sercach, w Waszych domach i w Waszych rodzinach" - powiedział

Fot Santiago Mejía LC / Cathopic

Franciszek życzył Polakom, aby podczas Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyła im „radość wynikająca ze świadomości, że bez żadnej naszej zasługi, Bóg nas umiłował miłością tak konkretną, że stała się ciałem i zamieszkała pośród nas”.

Niech ta Miłość, która ma na imię Jezus, narodzi się w Waszych sercach, w Waszych domach i w Waszych rodzinach. Z serca Wam błogosławię! – powiedział.

Tylko pokora prowadzi do Boga

Podczas swojej katechezy papież przypomniał okoliczności narodzin Jezusa.

Reklama
Reklama

Józef i Maryja udali się z Nazaretu do Betlejem. Skoro tylko przybyli natychmiast szukali miejsca na nocleg, ale niestety nie znaleźli go i Maryja musiała rodzić w stajni. Anioł, posłaniec Boga, ogłosił narodziny Jezusa prostym pasterzom, a gwiazda, która przypomina, że Dzieciątko będzie „światłością świata”, wskazała Magom drogę do Betlejem – mówił.

Franciszek zauważył, że pasterze uosabiają „ubogich Izraela, natomiast Magowie narody pogańskie, a w szczególności tych wszystkich, którzy w ciągu wieków szukali Boga i wyruszali, aby Go odnaleźć”. Przesłanie Ewangelii jest jasne: narodziny Jezusa są wydarzeniem uniwersalnym, dotyczącym wszystkich ludzi – podkreślił.

CZYTAJ WIĘCEJ

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę