Nasze projekty

Papież zaprosił pierwszokomunijne dzieci do Watykanu. „Jesteśmy pełni entuzjazmu”

Kończy się miesiąc modlitw o uwolnienie od pandemii. W ostatnim dniu maja Papież Franciszek odmówi różaniec w Ogrodach Watykańskich, który poprzedzi uroczysta procesja. Wezmą w niej udział dzieci pierwszokomunijne z parafii Santa Maria della Grotticella w Viterbo.

Cathopic/Alexis Joseph

To właśnie ta parafia jako pierwsza we Włoszech, udostępniła swoje pomieszczenia dla punktu szczepień przeciw Covid-19.

Proboszcz parafii opowiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim o radości jaka zapanowała wśród dzieci na wieść o zaproszeniu do Rzymu. W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św. zazwyczaj pielgrzymowaliśmy do Bolseny, do miejsca cudu eucharystycznego. W tym roku nie mogliśmy pojechać ze względu na ograniczenia sanitarne. Nie mogło więc być lepszej rzeczy dla naszych dzieci niż zaproszenie od Papieża. Jesteśmy szczęśliwi i pełni entuzjazmu – powiedział ks. Giuseppe Curre.

W zeszłym roku, w styczniu, Papież powiedział, że konieczne jest jak najszybsze upowszechnienie się szczepień. Mamy obok kościoła dom, pomyślałem więc, że udostępnię pomieszczenia dla punktu szczepień. Chodziło mi głównie o osoby starsze, które nie mogą podróżować zbyt daleko. Biskup się zgodził, więc z chłopcami z oratorium uporządkowaliśmy kilka pokojów. Okazało się, że gdy punkt ruszył, na szczepienia zaczęli przyjeżdżać ludzie nie tylko z Viterbo, ale z całej prowincji. Teraz w naszym mieście widać coraz więcej młodych ludzi, którzy spotkają się i tworzą wspólnotę. To jest możliwe jedynie po przyjęciu szczepionki. Dlatego staramy się zachęcać młodzież do jak najszybszego poddania się szczepieniu. Ważne jest, aby powrócić do codziennego życia w przyjaźni – powiedział papieskiej rozgłośni ks. Giuseppe Curre.

Reklama
Reklama

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę