Nasze projekty

Papież zamówił 250 książek dla dzieci

Papież Franciszek zamówił 250 egzemplarzy książki dla dzieci pod tytułem „Jezus urodził się w Betlejem w Judei”. Jej pomysłodawcą jest włoski menedżer, autorem zaś bp Daniele Libanori, jezuita, były rektor kościoła Del Gesù w Rzymie, a od niedawna biskup pomocniczy stołecznej diecezji

W rozmowie z agencją ANSA wyjaśnia on, że „autorem jest sama Ewangelia”, a konkretnie spisane przez Mateusza i Łukasza fragmenty dotyczące przyjścia na świat Jezusa. Książka jest w pewnym sensie adresowana do rodziców, którzy chcą opowiedzieć swoim dzieciom o Bożym Narodzeniu.

„Tekst umieszcza to wydarzenie w aktualnym kontekście – wyjaśnia bp Libanori – tam, gdzie mowa jest o spisie ludności, mowa jest o uchodźcach, przybywających do wybrzeży Europy; kiedy jest mowa o Aleppo, są zdjęcia bomb spadających na to miasto, a Trzej Królowie pokazani są na czele uchodźców, aby uświadomić, że Boże Narodzenie to nie tzw. fake news”.

Reklama
Reklama

Wydawca książeczki, którym jest Towarzystwo Jezusowe, poproszony został o dostarczenie kilkuset egzemplarzy do Domu św. Marty, czyli do rezydencji papieża Franciszka.


kg (KAI Rzym) / Watykan

Reklama
Reklama

Katolicka Agencja Informacyjna

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę