Nasze projekty

Papież utworzył fundusz ratunkowy dla ofiar pandemii w krajach misyjnych

Papież Franciszek tworzy specjalny fundusz kościelny na pomoc ofiarom pandemii koronawirusa w krajach misyjnych - donosi agencja Fides. Pierwsza wpłata w wysokości 750 tys. dolarów pochodzi od niego.

Włoską agencję Fides poinformował o inicjatywie kard. Luis Antonio Tagle, prefekt Kongregacji Watykańskiej ds. Ewangelizacji Narodów. – Papież stara się zmobilizować całą rozległą sieć Kościoła aby stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. W swoim zadaniu ewangelizacji Kościół często stoi na pierwszej linii poważnych zagrożeń dla ludzkiego dobrobytu – powiedział w rozmowie z agencją kard. Tagle.

Kardynał przypomniał, że w samej Afryce jest obecnie ponad 74 000 sióstr zakonnych i ponad 46 000 księży, którzy prowadzą 7 274 szpitale i kliniki, 2 346 domów dla osób starszych i słabszych oraz kształcą ponad 19 milionów dzieci w 45 088 szkołach podstawowych. Na wielu obszarach wiejskich są jedynymi dostawcami opieki zdrowotnej i edukacji.

Nowy fundusz powstanie przy Papieskim Towarzystwie Misyjnym, światowej grupie stowarzyszeń misyjnych pod jurysdykcją papieża. Tym kanałem papież wspiera ponad 1000 diecezji, głównie w Azji, Afryce, Oceanii i Amazonii.

Reklama
Reklama

Ustanowienie Funduszu potwierdził też abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Papieskich Towarzystw Misyjnych. – Papież ustanowił ten fundusz aby wesprzeć Kościół na terenach misyjnych w odpowiedzi na kryzys związany z koronawirusem. Poprzez działalność Kościoła w głoszeniu Ewangelii i praktyczną pomoc poprzez naszą rozległą sieć możemy pokazać, że nikt nie jest sam w tym kryzysie – powiedział.

Osoby fizyczne mogą przekazywać darowizny na fundusz za pośrednictwem biura administracyjnego Papieskich Stowarzyszeń Misyjnych w Rzymie.

ad, CNA, Fides/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite