Nasze projekty

Papież pobłogosławi figurki Dzieciątka Jezus

Tradycja trwająca od 1969 roku zostanie podtrzymana mimo trwającej pandemii. W najbliższą niedzielę Papież Franciszek pobłogosławi figurki Dzieciątka Jezus. Jednak na Placu Świętego Piotra zgromadzi się jedynie niewielka grupa wiernych.

cathopic/Laura Tapias

Błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus to zwyczaj sięgający pontyfikatu papieża Pawła VI, który jako pierwszy w historii pobłogosławił je podczas południowej modlitwy Anioł Pański 21 grudnia 1969 roku na Placu Świętego Piotra. Od tego jest to ważna adwentowa tradycja mieszkańców Rzymu. Każdego roku w 3. niedzielę Adwentu Ojciec Święty błogosławi figurki i szopki, które wierni przynoszą ze sobą na modlitwę pod papieskim oknem i którymi następnie dekorują swoje domy.

W tym roku święcenie bambinelli, czyli po włosku figurek Dzieciątka Jezus, przybierze inną formę. W najbliższą niedzielę, tzw. Niedzielę Radości (Gaudete), błogosławieństwo figurek ma odbyć się we wspólnotach parafialnych, w których wierni odmówią także południową modlitwę Anioł Pański w łączności z Ojcem Świętym. W tym samym czasie papież Franciszek, który z okna Pałacu Apostolskiego będzie przewodniczył cotygodniowej modlitwie, pobłogosławi figurki, które nieliczni wierni przyniosą ze sobą na Plac Świętego Piotra.

PRZECZYTAJ: Szopka z figurą pielęgniarki i videomapping z freskami Giotta w Bazylice św. Franciszka w Asyżu

Reklama
Reklama

np/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę