Nasze projekty

Papież pobłogosławi figurki Dzieciątka Jezus

Tradycja trwająca od 1969 roku zostanie podtrzymana mimo trwającej pandemii. W najbliższą niedzielę Papież Franciszek pobłogosławi figurki Dzieciątka Jezus. Jednak na Placu Świętego Piotra zgromadzi się jedynie niewielka grupa wiernych.

Błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus to zwyczaj sięgający pontyfikatu papieża Pawła VI, który jako pierwszy w historii pobłogosławił je podczas południowej modlitwy Anioł Pański 21 grudnia 1969 roku na Placu Świętego Piotra. Od tego jest to ważna adwentowa tradycja mieszkańców Rzymu. Każdego roku w 3. niedzielę Adwentu Ojciec Święty błogosławi figurki i szopki, które wierni przynoszą ze sobą na modlitwę pod papieskim oknem i którymi następnie dekorują swoje domy.

W tym roku święcenie bambinelli, czyli po włosku figurek Dzieciątka Jezus, przybierze inną formę. W najbliższą niedzielę, tzw. Niedzielę Radości (Gaudete), błogosławieństwo figurek ma odbyć się we wspólnotach parafialnych, w których wierni odmówią także południową modlitwę Anioł Pański w łączności z Ojcem Świętym. W tym samym czasie papież Franciszek, który z okna Pałacu Apostolskiego będzie przewodniczył cotygodniowej modlitwie, pobłogosławi figurki, które nieliczni wierni przyniosą ze sobą na Plac Świętego Piotra.

PRZECZYTAJ: Szopka z figurą pielęgniarki i videomapping z freskami Giotta w Bazylice św. Franciszka w Asyżu

Reklama

np/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite