Nasze projekty

Papież: Niech Pan pomoże nam pokonać strach i zaufać Mu

Niech Pan pomoże nam zaufać Mu w tych pełnych lęku czasach, zwłaszcza tym, którzy boją się o swoją przyszłość - modlił się dziś w porannej Mszy św. papież Franciszek.

W intencji mszalnej szczególnie wspomniał o trzech grupach osób najmocniej dziś dotkniętych lękiem: o samotnych w domach opieki; o pracownikach bojących się utraty pracy oraz o walczących ze skutkami epidemii, którzy boją się o swoje życie. Myślą wspólną ten intencji był właśnie strach.

Jest tyle strachu w dzisiejszych czasach, tak mocno naznaczonych cierpieniem. Strach osób starszych pozostających samotnie w swoich domach i zakładach opieki; strach pracowników przed bezrobociem, którzy boją się, że utrzymają swoich dzieci, którzy widzą nadchodzący głód; oraz strach wszystkich pracowników socjalnych, walczących na pierwszej linii frotntu ze skutkami epidemii, którzy boją się zarażenia oraz boją się, że nie obronią społeczeństwa należycie. Ale też strach odczuwa wiele innych osób, każdy z nas zna swój własny strach. Módlmy się do Pana, aby pomógł nam Sobie zaufać, znosić się nawzajem, aby pomógł nam przezwyciężyć lęki.

 

Reklama
Reklama

ad, Vatican News/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite