Papież: Nie zatrzymujmy się na choince i żłóbku, tylko idźmy do Jezusa

Nie zatrzymujmy się na znaku, jakim jest choinka i żłóbek, ale odkrywajmy jego znaczenie, tzn. pójdźmy do Jezusa - zachęcił papież Franciszek w swoim dzisiejszym wpisie na Twitterze.

Cathopic/Felipe Linares

„Choinka i żłóbek są znakami nadziei, szczególnie w tym trudnym czasie. Nie zatrzymujmy się jednak na samym znaku, ale odkrywajmy jego znaczenie, tzn. pójdźmy do Jezusa, wejdźmy w miłość Boga, którą On objawił, w nieskończoną dobroć, której pozwolił zabłysnąć nad światem” – napisał Ojciec Święty.

100 szopek w Watykanie

Tydzień temu pod kolumnadą bazyliki św. Piotra została otwarta wystawa „100 bożonarodzeniowych szopek w Watykanie”. W minionych latach szopki były prezentowane najczęściej w kościołach i salach wystawienniczych. W tym roku, że względu na pandemię koronawirusa, wystawę postanowiono umieścić na wolnym powietrzu. Będzie ona czynna do 10 stycznia.

Główna szopka w centrum Watykanu wzbudziła liczne kontrowersje ze względu na swój „nowatorski” styl. Na Placu przy kolumnadzie Berniniego od niedzieli będzie można zobaczyć jeszcze sto innych przedstawień sceny Narodzenia Chrystusa z całego świata i o różnym stopniu fantazji, więc każdy będzie miał możliwość znaleźć taką, która mu się spodoba.

Reklama
Reklama

Z kolei watykańska choinka pochodzi w tym roku ze Słowenii z Kočevja nad rzeką Rinža. To region, w którym lasy zajmują 90 proc. terytorium. Przyroda uchodzi tam za najmniej dotkniętą ręką człowieka. Drzewo podarowane papieżowi rosło w pobliżu wsi Kočevska Reka. Mierzy 30 metrów i waży 7 ton.

Choinka i szopka pozostaną na placu św. Piotra do końca liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, czyli do Niedzieli Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2021 roku.

SPRAWDŹ: Wierni mogą już oglądać bożonarodzeniową szopkę i choinkę w Watykanie

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę