Nasze projekty

Papież modli się za rodziny w kwarantannie

Módlmy się za rodziny zamknięte z powodu kwarantanny, o łaskę pokoju, kreatywności i cierpliwości - to dzisiejsza intencja papieża Franciszka z porannej Mszy św. Zwrócił uwagę na problem przemocy domowej.

Swoją intencję modlitwy we Mszy św. papież sformułował tak:

Módlmy się dzisiaj za rodziny. W czasie kwarantanny są zamknięci w domu, starają się sprostać wielu nowym zadaniom, wykazać się kreatywnością wobec dzieci. Niestety jest też druga sprawa, przemoc domowa, do której teraz dochodzi.  Módlmy się więc, aby rodziny pozostały w pokoju z kreatywnością i cierpliwością w czasie tego zamknięcia

W homilii, opierając się na czytaniach z dnia papież przypomniał o jedności, potrzebie pokonania w Kościele pokusy podziałów.

Reklama
Reklama

Istnieją takie idee, stanowiska, które powodują podziały. Dzielą do tego stopnia, że ​​podział jest ważniejszy niż jedność. „Mój pomysł jest ważniejszy niż Duch Święty, który nas prowadzi”. Jeden emerytowany kardynał, który mieszka dziś w Watykanie powiedział kiedyś swoim wiernym: „Ale Kościół jest jak rzeka, rozumiesz? Niektórzy z nas mają w niej większe znaczenie, inni mniejsze, ale ważne jest to, że wszyscy są w tej rzece”. To jest ta jedność Kościoła. Nikt na zewnątrz, wszyscyw środku. Dlaczego Kościół ma tę szerokość rzeki? Jest tak, ponieważ Pan tak tego chce.

 

ad, Vatican News

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite