Nasze projekty

Od stycznia szczepienia przeciwko koronawirusowi w Watykanie

Agencja CNA, powołując się na słowa dyrektora ds. zdrowia i higieny Państwa Watykańskiego, dr Andrei Arcangelego podała, że szczepienia w Watykanie przeciwko COVID-19 rozpoczną się w styczniu.

pixabay/neelam279

W pierwszych miesiącach 2021 roku ma zostać udostępniona mieszkańcom Watykanu, pracownikom i członkom ich rodzin powyżej 18 roku życia szczepionka opracowana przez firmę Pfizer.

Arcangeli wyjaśnił, iż jej wybór podyktowany jest faktem, że jest to jedyna szczepionka, która obecnie jest w trakcie zatwierdzania przez europejskie i amerykańskie organy ds. zdrowia. Nie wykluczył wprowadzenia w okresie późniejszym innych szczepionek, produkowanych różnymi metodami, ale dodał, że wcześniej konieczna jest ocena ich skuteczności i bezpieczeństwa. Szef watykańskiej służby zdrowia podkreślił, że tylko poprzez powszechne uodpornienie na koronawirusa można uzyskać realne korzyści w zakresie zdrowia publicznego i opanować pandemię.  

Warto przypomnieć, że Państwo Watykańskie to najmniejsze suwerenne państwo na świecie, liczące tylko ok. 800 obywateli. Wraz ze Stolicą Apostolską, zatrudniało w 2019 roku 4 618 osób.

Reklama

PRZECZYTAJ: Biskupi USA zabrali głos ws. szczepionki na koronawirusa

np/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę