Nasze projekty

Młodzi już Watykanie! Razem z Franciszkiem przygotują synod

Wspólne wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - "Miłosierni" w wersji włoskiej - otworzyło punktualnie o 9 rano w Watykanie spotkanie 300 młodych delegatów z całego świata z papieżem Franciszkiem. Pre-synod ma przygotować zwołany na październik synod biskupów poświęcony młodzieży.

Zwane pre-synodem spotkanie potrwa aż do 24 marca a młodych z całego świata gościć będzie Papieskie Kolegium Międzynarodowe Maria Mater Ecclesiae.

Spotkanie otworzyło wspólne wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – „Miłosierni” w wersji włoskiej.

– Bądźcie odważni w dniach tego spotkania, mówcie wszystko, co myślicie – zachęcał papież młodych zgromadzonych na spotkaniu.

Reklama
Reklama

Wśród 300 uczestników znajdują się młodzi delegaci ze wszystkich konferencji biskupich świata, w tym przedstawiciele stowarzyszeń i ruchów, studenci katolickich szkół i uniwersytetów, na co dzień zajmujący się kulturą, polityką, sportem i pracujący w wolontariacie. Nie zabraknie przedstawicieli innych wyznań, osób niepełnosprawnych tych, które doświadczyły w życiu dramatu więzienia, wyszły z handlu narkotykami i narkomanii. Mają wspólnie ustalić tematy i wyzwania stojące przed biskupami na ich synodzie poświęconym młodym, który odbędzie się w Watykanie w październiku.

W spotkaniu biorą udział również dwie Polki, wybrane przez Konferencję Episkopatu Polski Karolina Błażejczyk i Ania Kupiszewska. – Jeśli papież zwołuje nas do Rzymu aby przygotować synod poświęcony naszym sprawom – czujemy się naprawdę słuchani – mówiła Karolina w rozmowie ze Stacją7.pl

 

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę