Leki, ambulatoria a nawet… tomograf komputerowy. Jak papież pomaga najuboższym

W rozmowie z Radiem Watykańskim, jałmużnik papieski kard. Krajewski wyznaje, że wielu zapisuje w testamencie swój majątek Ojcu Świętemu, mając zaufanie, że zrobi z nim najwłaściwszy użytek.

fot. Beyond Faith CR/ Cathopic

Kard. Konrad Krajewski dziękuje wszystkim dobroczyńcom, którzy przekazują zarówno niewielkie, jak i bardzo duże sumy pieniędzy na konto Papieża, aby mógł pomagać ubogim.

Jeśli konto jest puste, to znaczy, że jest dobre i ewangeliczne

Szef Urzędu Dobroczynności Stolicy Apostolskiej przyznaje, że w okresie letnim „czyści konto Papieża” z pieniędzy przeznaczonych dla ubogich na całym świecie. Przypomina słowa Franciszka, że jeśli jego konto jest puste to znaczy, że jest dobre i ewangeliczne. Kard. Krajewski dodaje, że Stolica Apostolska posiada kanały, aby skutecznie i szybko docierać z pomocą tam, gdzie jest ona aktualnie najbardziej potrzebna.

Miliony dolarów na pomoc potrzebującym

Poprzez nuncjuszy z różnych krajów jesteśmy informowani o problemach związanych również z covidem, o których świat często zapomina. Są to takie kraje jak np. Ekwador, Filipiny Burundi oraz Kongo. Ostatnio z Tunezji od nuncjusza otrzymałem alarmujące informacje. Pomagamy na bieżąco. Wczoraj Ojciec Święty zakupił za pół miliona dolarów tomograf komputerowy dla Madagaskaru, żeby nie tylko bogaci, ale także ubodzy, którzy są otoczeni opieką szpitala prowadzonego przez misjonarzy mieli również dostęp do tomografu. Wkrótce prześlemy do czterech krajów po pół miliona euro, aby mogły w najuboższych zakątkach stworzyć ambulatoria, gdzie ludzie będą mogli przychodzić, nie tylko się szczepić, ale także otrzymywać potrzebną opiekę. Także pocztą dyplomatyczną wysyłamy mnóstwo leków. W ciągu dwóch-trzech dni praktycznie wszędzie jesteśmy w stanie dostarczyć najbardziej potrzebne lekarstwa. Chociażby wczoraj wysłaliśmy do Kolumbii cały plik dyplomatyczny leków – powiedział papieskiej rozgłośni kard. Krajewski.

Reklama
Reklama

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę