Nasze projekty

Kolejne 1200 szczepionek z Watykanu trafi do ubogich

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o to, by nikt nie był wyłączony z kampanii szczepień przeciwko COVID-19, Urząd Dobroczynności Apostolskiej, kierowany przez kard. Konrada Krajewskiego przeznaczył kolejną partię szczepionek Pfizer-BioNTech dla 1200 osób najuboższych i zepchniętych na margines, które z racji swej sytuacji życiowej są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Pixabay.com/HakanGERMAN

Te osoby otrzymają one takie same szczepionki, co pracownicy Stolicy Apostolskiej i papież Franciszek.

Szczepionki zostały zakupione przez Państwo Watykańskie lub podarowane przez rzymski szpital chorób zakaźnych im. Lazzaro Spallanzaniego za pośrednictwem watykańskiej Komisji ds. COVID-19. Okazją do szczepień, które zostaną wykonane w Wielkim Tygodniu są zbliżające się święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Urząd Dobroczynności Apostolskiej otworzył również możliwość ufundowania jednej szczepionki dla najuboższych za pośrednictwem swej strony internetowej (www.elemoseneria.va). W ten sposób kontynuowany będzie „cud miłości miłosiernej” wobec osób najsłabszych.

Reklama
Reklama

Gdy w styczniu br. rozpoczęła się w Watykanie kampania szczepień przeciwko COVID-19, papież Franciszek postanowił, że wśród pierwszych zaszczepionych będzie 25 osób ubogich. Większość z nich stanowili bezdomni żyjący wokół placu św. Piotra, którzy codziennie otrzymują pomoc w strukturach prowadzonych przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej.

Szczepienia w auli Pawła VI

Szczepienia w czasie Wielkiego Tygodnia odbędą się w przygotowanym do tego celu miejscu w Auli Pawła VI w Watykanie. Personel medyczny stanowić będą: wolontariusze pracujący w przychodni dla bezdomnych pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra, pracownicy Dyrekcji Zdrowia i Higieny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego oraz wolontariusze z Instytutu Medycyny Solidarnej i ze szpitala im. Spallanzaniego.

Reklama
Reklama

W bożonarodzeniowym orędziu „Urbi et Orbi” 25 grudnia 2020 r. papież Franciszek wezwał „przywódców państw, przedsiębiorców, organizacje międzynarodowe, aby promowali współpracę, a nie konkurencję, i by szukali rozwiązań dla wszystkich: szczepionki dla wszystkich, zwłaszcza dla najsłabszych i potrzebujących w każdym regionie naszej planety. Na pierwszym miejscu najsłabsi i potrzebujący!”. Wielokrotnie zachęcał też wszystkich do szczepienia się, tłumacząc, że jest to wyraz odpowiedzialności za bliźnich.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę