Nasze projekty

Celebracje z papieżem w Wielkim Tygodniu. Watykan opublikował kalendarz

Watykan opublikował kalendarz celebracji z udziałem papieża w Wielkim Tygodniu. Z powodu pandemii Franciszek będzie sprawował wszystkie obrzędy przy Ołtarzu Katedry w Bazylice św. Piotra, z udziałem kardynałów, przełożonych Sekretariatu Stanu i z ograniczoną liczbą wiernych.

fot. Calixto N. Llanes/Juventud Rebelde (CUBA)/Flickr

W Niedzielę Palmową, 28 marca papież będzie celebrował mszę św. o godz. 10:30, a po niej odmówi modlitwę „Anioł Pański”.

O godz. 10:00 w Wielki Czwartek, 1 kwietnia papież będzie przewodniczył mszy św. Krzyżma. Wezmą w niej udział członkowie Rady Kapłańskiej Diecezji Rzymskiej.

Mszy św. Wieczerzy Pańskiej będzie przewodniczył o godz. 18:00 kard. Giovanni Battista Re, dziekan Kolegium Kardynalskiego.

Reklama
Reklama

Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana w Wielki Piątek, 2 kwietnia o godz. 18:00. O godz. 20:00 zaplanowano drogę krzyżową z udziałem papieża na placu św. Piotra.

Kolejnego dnia, 3 kwietnia o godz. 19:30 zacznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

W niedzielę, 4 kwietnia papież będzie przewodniczył o godz. 10:00 mszy św. uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę