Nasze projekty

Jutro Franciszek uda się na Sycylię

Papież Franciszek złoży jutro, 15 września, wizytę w Piazza Armerina i w Palermo. Pojedzie tam w 25. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Pino Puglisiego, zamordowanego przez sycylijską mafię.

Do miasta Piazza Armerina, położonego niedaleko Katanii, Franciszek przyleci helikopterem. O 9.00 rano wygłosi przemówienie do mieszkańców, po czym odleci do Palermo.

Z portu, gdzie wyląduje helikopter, papież pojedzie na Foro Italico, gdzie o 11.45 odprawi Mszę św. w liturgiczne wspomnienie bł. Pino Puglisiego.

W pomagającej potrzebującym Misji Nadziei i Miłości (Missione di Speranza e Carità), prowadzonej przez br. Biagio Conte, Ojciec Święty zje obiad z podopiecznymi placówki, a także przedstawicielami więźniów i migrantów. Następnie złoży prywatną wizytę w parafii św. Kajetana w dzielnicy Brancaccio, której proboszczem był ks. Puglisi, a także odwiedzi jego dom.

Reklama
Reklama

Z kolei o 15.30 w katedrze, gdzie znajduje się grób błogosławionego, spotka się z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i seminarzystami. O 17.00 na placu Politeama spotka się z młodzieżą, po czym odjedzie na lotnisko, skąd odleci do Rzymu.

KAI/awo

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite