Nasze projekty

Jakim uczniem był papież Franciszek? „Moje doświadczenia szkolne to jeden z najpiękniejszych etapów w życiu”

"Uczenie się i nauczanie pozostaje zadaniem na całe życie"- wyznał papież Franciszek.

fot. Luis Fernando Bernachi/cathopic.com

Dla papieża Franciszka lata spędzone w szkole należały do najpiękniejszych w jego życiu. Moje doświadczenia szkolne, zarówno jako ucznia, jak i nauczyciela, uważam za jeden z najpiękniejszych i najważniejszych etapów mojego życia – wyznał papież Franciszek w przesłaniu do uczestników kongresu edukacyjnego zorganizowanego przez siostry urszulanki, opublikowanym w październiku 2022 roku przez Watykan. Uczenie się i nauczanie pozostaje zadaniem na całe życie – stwierdził Franciszek.

ZOBACZ TEŻ: Papież apeluje o położenie kresu wojnie na Ukrainie. „Mój apel skierowany jest przede wszystkim do prezydenta Federacji Rosyjskiej”

To piękno nigdy nie blednie!

W tym kontekście zaapelował do uczestników, uczniów i nauczycieli, do rozpoznania własnego piękna. Nie piękna narcystycznego, czy piękna, które paktuje ze złem jak Dorian Gray, bohater powieści Oscara Wilde’a pt. „Portret Doriana Graya”. Zamiast tego mówmy o pięknie, które nigdy nie blednie, ponieważ jest odbiciem piękna boskiego – stwierdził papież.

Reklama

Franciszek przekonywał, że to piękno powinno znaleźć odzwierciedlenie w czynach, gdyż prawdziwe piękno zawsze przynosi dobro, dąży naprzód. Dlatego życzył wszystkim uczestnikom „zdrowej wytrwałości” w ich pragnieniach i projektach. Zachęcił, aby zawsze iść do przodu i zawsze pamiętać o ludziach z marginesu społecznego i być otwartymi na nich i ich wielkie piękno.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę