Nasze projekty

Franciszek: Żadna pandemia i kryzys nie mogą ugasić bożonarodzeniowej nadziei

"Bożonarodzeniowa choinka i szopka są znakami nadziei, Jezusa i miłości Boga, która zajaśniała w świecie. Żadna pandemia, żaden kryzys nie mogą zgasić tego światła" - zaznaczył Franciszek w pozdrowieniach po odmówieniu niedzielnej modlitwy Anioł Pański 6 grudnia w Watykanie.

Po modlitwie Anioł Pański papież zwrócił uwagę przybyłym pielgrzymom, na wzniesioną na Placu św. Piotra choinkę. Zapowiedział też, że  szopka jest w trakcie budowy. Jak podkreślił, „w tych dniach te dwa znaki bożonarodzeniowe przygotowywane są również w wielu domach, ku radości dzieci a także dorosłych”.

Są to znaki nadziei, zwłaszcza w tym trudnym okresie. Starajmy się nie poprzestawać na znaku, ale przejść do jego znaczenia, to jest do Jezusa, do miłości Boga, która zajaśniała w świecie. Żadna pandemia, żaden kryzys nie mogą zgasić tego światła – zaapelował Franciszek. Zachęcił też, by światło weszło do naszych serc, abyśmy wyciągnęli „ręce do najbardziej potrzebujących”. W ten sposób Bóg narodzi się na nowo w nas i pośród nas – wskazał.

30-metrowy świerk ze Słowenii stanął na placu św. Piotra 30 listopada. W ciągu najbliższych dni trwać będą prace nad zainstalowaniem oświetlenia oraz ceramicznej szopki, która przyjedzie z Castelli, w prowincji Teramo w Abruzji. Choinka i szopka pozostaną na placu św. Piotra do końca liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, czyli do Niedzieli Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2021 roku.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Na placu św. Piotra stanęła choinka

os, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite