Nasze projekty

Franciszek zachęca do powierzenia się Bogu i przebaczania prześladowcom

W rozważaniach przed modlitwą „Anioł Pański” papież wskazał św. Szczepana - pierwszego męczennika, jako wzór powierzenia siebie Bogu w trudnych chwilach oraz przebaczenia nieprzyjaciołom.

Franciszek podkreślił, że Szczepan umarł jak Jezus, powierzając życie Bogu i przebaczając swoim prześladowcom. Dlatego jego postawa zachęca, aby przyjąć z rąk Pana to, co życie nam przynosi – zarówno pozytywnego, jak i negatywnego. Papież zaznaczył, że zaufanie Bogu pomaga przyjąć chwile trudne i przeżywać je jako szansę na rozwój wiary oraz budowanie nowych więzi z naszymi braćmi.

Papież zaznaczył, że Szczepan przebaczył swym prześladowcom, a nawet modlił się za nich, gdy go kamienowali. „Jesteśmy wezwani do uczenia się od niego, by zawsze przebaczać: przebaczenie poszerza serce, rodzi dzielenie się z innymi, daje pogodę ducha i pokój” – powiedział. Podkreślił, że siłę do takiej postawy czerpiemy z wpatrywania się w Boga i trwania na modlitwie. „Musimy usilnie modlić się do Ducha Świętego, aby udzielił nam daru męstwa, który leczy nasze lęki, nasze słabości, nasze małości” – zaapelował Ojciec Święty.

Na zakończenie rozważań Franciszek zachęcił zgromadzonych by prosili o wstawiennictwo Matki Bożej i św. Szczepana: „Niech ich modlitwa pomaga nam zawsze powierzać się Bogu, szczególnie w chwilach trudnych i niech wspiera nas w postanowieniu, aby być mężczyznami i kobietami zdolnymi do przebaczenia” – zakończył papież.

Reklama
Reklama

KAI/kh

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę