Nasze projekty

Franciszek: Wniebowstąpienia mówi nam, że Jezus jest zawsze pośród nas

Święto Wniebowstąpienia mówi nam, że Jezus, chociaż wstąpił do nieba, aby chwalebnie przebywać po prawicy Ojca, jest wciąż i zawsze pośród nas: stąd pochodzi nasza siła, nasza wytrwałość i nasza radość – mówił papież Franciszek przed modlitwą „Regina caeli”, transmitowaną z biblioteki Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

W swoim rozważaniu papież nawiązał do obchodzonej dziś we Włoszech, a także w innych krajach, w tym w Polsce uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Franciszek przypomniał znaczenie symboliczne góry, gdzie miało miejsce wstąpienie Jezusa do nieba. Następnie podkreślił, że przed odejściem Nauczyciel powierzył swoim uczniom misję głoszenia, chrzczenia i nauczania, jak iść drogą Ewangelii.

– To orędzie zbawienia oznacza przede wszystkim obowiązek świadectwa, do którego jesteśmy wezwani również my, uczniowie dnia dzisiejszego, aby zdać sprawę z naszej wiary – stwierdził Ojciec Święty, dodając, że w tej misji nieustannie towarzyszy nam sam Pan Jezus. Dokonuje tego poprzez swego Ducha, a obecność ta objawia się w Słowie, w sakramentach, w stałym i wewnętrznym działaniu Ducha Świętego.

– Święto Wniebowstąpienia mówi nam, że Jezus, chociaż wstąpił do nieba, aby chwalebnie przebywać po prawicy Ojca, jest wciąż i zawsze pośród nas: stąd pochodzi nasza siła, nasza wytrwałość i nasza radość – zaznaczył papież.

Reklama
Reklama

Przed odmówieniem modlitwy „Regina Coeli” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa Franciszek zachęcił, byśmy uczyli się od Maryi łagodności i odwagi, aby być w świecie świadkami Zmartwychwstałego Pana.

KAI, kh

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę