Nasze projekty

Franciszek nie planuje do końca tego roku żadnych podróży zagranicznych

Miał lecieć do Indonezji, Iraku, Czarnogóry, Sudanu, na Cypr i na Maltę - ale nie poleci nigdzie. Wstrzymanie planowanych wstępnie na ten rok podróży papieża Franciszka oznajmił dziennikarzom dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Poza jednodniową wizytą na Malcie zadna z planowanych wcześniej podróży nie została ostatecznie wpisana do kalendarza podróży zagranicznych papieża. Oficjalne zaproszenia do odwiedzin ich krajów wpłynęły wcześniej od przywódców Indonezji, Iraku, Czarnogóry i Cypru. Poza nimi sam papież chciał lecieć do

do ogarniętego wojną domową Sudanu Południowego, gdy pozwolą na to miejscowe warunki. Jednakże z powodu pandemii, która ogarnęła cały świat, żadna z tych podróży nie dojdzie do skutku w najbliższym czasie.

W tym roku Franciszek nie odbył jeszcze żadnej podróży zagranicznej ani oficjalnych wizyt duszpasterskich czy państwowych na terenie Włoch. Jak na razie swą ostatnią pielgrzymkę apostolską odbył on w dniach 19-26 listopada 2019 roku do Tajlandii i Japonii.

Reklama
Reklama

ad, KAI/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę