Nasze projekty

Franciszek dostał rower i różową koszulkę. Odwiedził go znany kolarz

Kolarz Egan Bernal spotkał się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Kolumbijczyk podarował Ojcu Świętemu spersonalizowany rower i różową koszulkę.

Twitter.com/@evaenlaradio

Egan Bernal to 24-letni kolarz, który ma na swoim koncie wygrane w najbardziej prestiżowych wyścigach świata. W 2019 roku triumfował w Tour de France, a dwa lata później okazał się najlepszy w Giro d’Italia.

W środę 16 czerwca Bernal był w Watykanie, żeby spotkać się z papieżem Franciszkiem. Przy okazji audiencji wręczył on Ojcu Świętemu spersonalizowany rower z papieską tarczą, a także różową koszulkę, która we włoskim wyścigu oznacza pozycję lidera.

Reklama
Reklama

Po zakończeniu spotkania Bernal powiedział, że było to dla niego wyjątkowe doświadczenie. Moja rodzina jest katolicka, ja jestem katolikiem i to było coś, czego nigdy się nie spodziewałem. Spotkanie z nim było czymś niesamowitym, jestem bardzo szczęśliwy – powiedział wzruszony Bernal.

Nie wiedziałem, co powiedzieć papieżowi, mimo tego, że miałem przygotowane w głowie parę słów. Byłem bardzo zdenerwowany. Papież przywitał się ze mną i zapytał, co takiego piję, że osiągam takie sukcesy.

Po przekazaniu roweru Franciszek pobłogosławił Bernala i jego partnerkę. Kolarz zaznaczył też, że spotkanie z papieżem wymogło na nim zastanowienie się nad swoim życiem. Kiedy spotykasz papieża, to chcesz się zastanowić nad tym kim jesteś.

Reklama
Reklama

ag/Cope.es/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę