Nasze projekty

Franciszek dostał rower i różową koszulkę. Odwiedził go znany kolarz

Kolarz Egan Bernal spotkał się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Kolumbijczyk podarował Ojcu Świętemu spersonalizowany rower i różową koszulkę.

Twitter.com/@evaenlaradio

Egan Bernal to 24-letni kolarz, który ma na swoim koncie wygrane w najbardziej prestiżowych wyścigach świata. W 2019 roku triumfował w Tour de France, a dwa lata później okazał się najlepszy w Giro d’Italia.

W środę 16 czerwca Bernal był w Watykanie, żeby spotkać się z papieżem Franciszkiem. Przy okazji audiencji wręczył on Ojcu Świętemu spersonalizowany rower z papieską tarczą, a także różową koszulkę, która we włoskim wyścigu oznacza pozycję lidera.

Reklama

Po zakończeniu spotkania Bernal powiedział, że było to dla niego wyjątkowe doświadczenie. Moja rodzina jest katolicka, ja jestem katolikiem i to było coś, czego nigdy się nie spodziewałem. Spotkanie z nim było czymś niesamowitym, jestem bardzo szczęśliwy – powiedział wzruszony Bernal.

Nie wiedziałem, co powiedzieć papieżowi, mimo tego, że miałem przygotowane w głowie parę słów. Byłem bardzo zdenerwowany. Papież przywitał się ze mną i zapytał, co takiego piję, że osiągam takie sukcesy.

Po przekazaniu roweru Franciszek pobłogosławił Bernala i jego partnerkę. Kolarz zaznaczył też, że spotkanie z papieżem wymogło na nim zastanowienie się nad swoim życiem. Kiedy spotykasz papieża, to chcesz się zastanowić nad tym kim jesteś.

Reklama

ag/Cope.es/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę