Nasze projekty

Papież otrzymał 20 kóz. Trafią do rodzin w Burundi

Franciszek otrzymał 20 kóz, które trafią do rodzin afrykańskich w Burundi w ramach projektu pomocowego Caritas w Austrii. Ten symboliczny prezent podarował prezydent tego kraju Alexander Van der Bellen, którego papież przyjął w poniedziałek na audiencji.

Stado kóz, to symboliczny prezent, który zostanie przekazany rodzinom w Burundi. Prezydent Austrii pokazał Franciszkowi zdjęcia tych zwierząt, ale wręczył również obraz niepełnosprawnej malarki z grupy Caritas.

Ponadto, papież otrzymał również katalog wystawy prac trzynastu artystów, którą można obecnie oglądać w opactwie w Melk.

Postrzegamy to jako wielkie uznanie dla naszej pracy, ale przede wszystkim dla pracy grupy artystycznej Retz – powiedział Thomas Krottendorfer, szef kilku placówek Caritas dla osób niepełnosprawnych w Austrii.

Reklama
Reklama

Co podarował papież prezydentowi Austrii?

Prezydent otrzymał od Franciszka mozaikę z Noem, na której widnieje napis: „Z Noe Bóg otwiera drogę zbawienia, dla stworzenia i dla każdego człowieka”, a także papieskie dokumenty: deklarację o braterstwie międzyludzkim i orędzie na Światowy Dzień Pokoju.

kh/PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę