Nasze projekty

Franciszek do sportowców. Powstaje książka z najważniejszymi przemówieniami

Watykan opublikuje książkę ze zbiorem najważniejszych przemówień papieża Franciszka skierowanych do sportowców. Znajdą się w niej również świadectwa: włoskiego piłkarza Francesco Tottiego, byłego kenijskiego maratończyka Tegli Loroupe oraz kierowcy Formuły 1 Alexa Zanardiego.

„Postaw się w grze: myśli o sporcie” to kieszonkowy, 124-stronicowy „podręcznik” ze wskazówkami wyjątkowego trenera: papieża Franciszka – napisano w komunikacie zapowiadającym książkę.

Książka to zbiór najważniejszych przemówień papieża do sportowców, obejmujących wielkich mistrzów, mężczyzn i kobiety z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, a także dzieci i młodzież.

Publikacja zawiera również świadectwa trzech zawodowych sportowców: włoskiego piłkarza Francesco Tottiego, byłego kenijskiego maratończyka Tegli Loroupe oraz kierowcy Formuły 1, który został paraolimpijczykiem Alexa Zanardiego.

Reklama

Tekst Zanardiego powstał jeszcze przed poważnym wypadkiem, do którego doszło w czerwcu podczas wyścigu na motocyklach paraolimpijskich w Toskanii.  Papież Franciszek napisał list do sportowca, dziękując mu za zaoferowanie światu „lekcji człowieczeństwa”.

„Drogi Alessandro, twoja historia jest przykładem tego, jak zacząć od nowa po nagłym zatrzymaniu. Poprzez sport uczyłeś nas życia jako bohater, czyniąc niepełnosprawność lekcją dla ludzkości” – napisał papież

Zanardi stracił obie nogi w 2001 roku po wypadku podczas wyścigu samochodowego w Niemczech. Zdobył cztery złote medale i dwa srebra w jeździe na rowerze ręcznym na Paraolimpiadach w 2012 i 2016 roku.

Reklama

kh, CNA/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite