Franciszek do księdza z Ukrainy: módlcie się za grzech agresorów, aby Bóg ich nawrócił

"Módlcie się za grzech agresorów, aby Bóg ich nawrócił i by nadszedł pokój" - powiedział papież Franciszek do księdza z Ukrainy podczas spotkania z kapłanami i seminarzystami studiującymi w Rzymie.

fot. Santiago Mejía LC/Cathopic

Watykan opublikował w środę zapis długiej poniedziałkowej rozmowy z kapłanami i seminarzystami. Franciszek zapytany przez ukraińskiego księdza, jaką rolę może odegrać Kościół katolicki w miejscach, gdzie toczy się wojna, odpowiedział: Kościół jest matką wszystkich narodów.

A matka, gdy widzi, że dzieci się kłócą, cierpi. Kościół powinien cierpieć w obliczu wojen, bo wojny są niszczeniem dzieci – dodał. Musi pomagać osobom, ponoszącym konsekwencje; tym, którzy tracą dom, są ranni na wojnie, giną – mówił.

Franciszek stwierdził, że trzeba „modlić się za grzech agresorów; za tego, kto przychodzi, by zniszczyć mi ojczyznę, zabić mnie i moją rodzinę”.

Reklama
Reklama

Zwrócił się do Ukraińca: Wy bardzo cierpicie, twój naród, ja wiem, jestem blisko. Ale módlcie się za agresorów, bo są ofiarami, jak wy. Nie widać ran, jakie mają na duszy, ale módlcie się, módlcie się o to, aby Pan Bóg ich nawrócił i by nadszedł pokój.

kh, PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę