Nasze projekty

Zawalił się dach cennego kościoła św. Józefa w Rzymie

W czwartek 30 sierpnia po południu zawalił się nagle dach rzymskiego kościoła pw. św. Józefa Patrona Stolarzy na Kapitolu. Nikt nie ucierpiał, choć straty są ogromne: tu bowiem więzieni byli święci Piotr i Paweł.

W trakcie zdarzenia kościół był zamknięty i to komentatorzy nazywają wielkim szczęściem, bo gdyby zawalenie nastąpiło w trakcie nabożeństwa mogłoby dojść do masakry.

Badające miejsce służby twierdzą na razie, że mogła ucierpieć XVI-wieczna kaplica Krucyfiksu, leżąca pod główną nawą kościoła. Położone niżej pozostałości dawnego starożytnego więzienia Mamertyńskiego – w którym przetrzymywani byli m.in. święci Piotr i Paweł – prawdopodobnie nie zostały uszkodzone.

Zawaleniu uległo 3/4 całego zabytkowego dachu. Nie jest jeszcze jasne, co spowodowało zawalenie, ale według „Vatican Insider” carabinierzy nie wykluczają wszczęcia postępowania w sprawie kryminalnego zaniedbania.

Reklama

Kościół był restaurowany zaledwie 3 lata temu. Znajduje się w prestiżowej lokalizacji i często jest wybierany przez pary młode na miejsce ślubu.

Świątynia poświęcona św. Józefowi Cieśli powstała w 1663 r. na miejscu dawnego kościoła Świętego Piotra w Więzieniu.

ad, TheLocal.it/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite